DOSEŽEK

Slovenija ima svetovna prvaka

Objavljeno 07. oktober 2012 20.17 | Posodobljeno 07. oktober 2012 20.18 | Piše: M. U.

Žiga Mlakar in Katjuša Premk sta osvojila prvo mesto na svetovnem prvenstvu v hiphopu.

Svetovna prvaka v hiphopu (foto: Katja Uran).

BOCHUM – Žiga Mlakar, plesalec in koreograf v plesni šoli The Artifex, in Katjuša Premk sta se v letošnji sezoni odločila, da skupaj prodreta v sam svetovni vrh hiphopovske scene. To jima je uspelo, saj sta po osvojenem 1. mestu na državnem in 2. na evropskem prvenstvu med pari v članski kategoriji dodala še naziv svetovnih prvakov na svetovnem prvenstvo v hiphopu, ki je ta teden potekalo v Nemčiji. Katjuša je ob tem imenitnem dosežku povedala: »V Bochumu sem odplesala svoje sanje, skupaj z Žigo sem uresničila svojo največjo željo.«

Uspešni tudi drugi slovenski plesalci

Mladinska skupina plesne šole Bolero je v formacijah osvojila drugo mesto, Uroš Jordan pa je bil v hiphopu med posamezniki v članski konkurenci 14.