KVALIFIKACIJE ZA SP

Slovenci po drami na rokometno svetovno prvenstvo

Objavljeno 15. junij 2014 21.44 | Posodobljeno 15. junij 2014 22.55 | Piše: STA, S. U.

Slovenski rokometaši so na povratni tekmi v Velenju premagali Madžarsko z 32 : 26 (13 : 16) in nadoknadili tri gole zaostanka s prve tekme.

VELENJE – Slovenska moška rokometna reprezentanca se je uvrstila na svetovno prvenstvo v začetku prihodnjega leta v Katarju, potem ko je na današnji povratni tekmi v Velenju premagala Madžarsko z 32 : 26 (13 : 16) in nadoknadila tri gole zaostanka s prve tekme v Veszpremu. Slovenija je na prvi tekmi izgubila z 22 : 25.

Z odlično končnico do Katarja

Slovenski rokometaši so tekmo začeli zelo slabo. Uvodno postavo – v vratih Gorazd Škof, na mestu krožnega napadalca Matej Gaber, na krilnih položajih Dragan Gajić in Luka Žvižej, na zunanjih Marko Bezjak, Jure Dolenec in David Špiler, slednjega je v obrambi menjal Peter Pucelj – je breme tekme povsem paraliziralo, v njeni igri je kapljalo in curljalo na vse strani, Gajić je zapravil sedemmetrovko, vzhodni sosedi pa so jim po pičlih treh minutah ušli na tri gole.

Toda v zadnjih 15 minutah tekme se je na velenjskem parketu odigrala prava drama. Rdeča dvorana je bila na nogah, prve znake živčnosti je začela kazati do tedaj izjemno hladnokrvna madžarska izbrana vrsta. Slovenci so še naprej 'grizli' na igrišču in si v 55. minuti po zadetku Žvižeja prvič na tekmi priigrali dva gola prednosti (28 : 26).

Slovenci so nato v isti minuti ostali brez izključenega Uroša Bundala, kar pa ni zmedlo njegovih soigralcev, v najbolj prelomnih trenutkih dvoboja so prikazali najboljšo predstavo in po zadetkih Deana Bombača ter Jureta Natka z igralcem manj na igrišču in nato še Gajića v 58. minuti povišali vodstvo na 31 : 26. V finišu tekme je v vratih eksplodiral tudi do tedaj nevidni Škof, kombinacija vsega najboljšega pa jim je navrgla nastop v Katarju.

V slovenski reprezentanci je bil najučinkovitejši Gajić z devetimi goli, Sebastian Skube jih je dosegel pet, Jure Natek pa štiri.

»Drugi polčas je bil res fenomenalen, gremo v Katar«

Boris Denić, selektor Slovenije: »Tekma je bila nervozna, nisem pričakoval drugačne. Veliko boljše je tako, kot da bi že na začetku povedli s petimi ali šestimi goli prednosti in se kasneje zlomili. To je nevarnost takšnih tekem, nam se je to zgodilo lani proti Belorusom. Verjeli smo do konca, igralci so izpolnili vse dogovore iz garderobe. Prikazali smo kakovostno obrambo in Madžare silili v najslabše mogoče položaje za met. V prelomnih trenutkih dvoboja se je prebudil tudi Škof, kar smo nemudoma izkoristili. »Na drugi tekmi smo popravili nekatere zadeve iz Veszprema. Fantje so jo čakali skupaj z mano, bili so veliko manj mirni kot jaz, a vedel sem, da bodo prišle naše minute.«

Jure Dolenec pa je dodal: »Na drugi tekmi smo popravili nekatere zadeve iz Veszprema. To se je sicer zares zgodilo šele v drugem polčasu, a to je bilo dovolj. Vedeli smo, da imamo ogromne rezerve. V primeru, če pokažemo našo pravo igro v napadu, takšno kot smo jo sposobni, potem lahko nadoknadimo tudi 10 golov zaostanka. Drugi polčas je bil res fenomenalen. Gremo v Katar! Verjamem, da tudi tam lahko kaj naredimo.«

Izidi rokometnih kvalifikacijskih tekem za nastop na moškem svetovnem prvenstvu v Katarju leta 2015: