ATLETIKA

Šestakova v finalu troskoka na EP

Objavljeno 27. junij 2012 15.03 | Posodobljeno 27. junij 2012 15.06 | Piše: STA, R. T.

Američan in slovenski reprezentant Brent LaRue je bil diskvalificiran v tekih na 400 metrov z ovirami in brez.

HELSINKI – Marija Šestak je prvi dan 21. evropskega prvenstva v atletiki v Helsinkih v kvalifikacijah troskoka zasedla deveto mesto in se s 14,17 metra uvrstila v petkov finalni nastop. Snežana Rodič je bila v tej disciplini 15. (13,95 m) in se ni prebila v finale.

Brent LaRue je bil diskvalificiran v prvem krogu teka na 400 metrov z ovirami, čeprav bi se sicer z zmago v drugi skupini zanesljivo uvrstil v polfinale z najboljšim časom v vseh skupinah in osebnim rekordom 49,65. Med tekom je stopil na sosednjo progo. Enaka napaka se mu je zgodila tudi v teku na 400 metrov, tako da je bil še drugič diskvalificiran.

Matic Osovnikar, drugi slovenski predstavnik, je s 26. časom (10,60) izpadel v prvem krogu teka na 100 metrov in polfinale zgrešil za dve stotinki.

Martina Ratej, pred tekmo je bila po prijavljenih izidih tretja in s tem v krogu favoritinj za odličja, je v metu kopja z enim njenih najslabših nastopov v zadnjem obdobju z 51,69 metra v prvi skupini zasedla deseto mesto in praktično izpadla iz finala dvanajsterice še pred nastopom druge skupine.