ODLIČEN

Savšek tretji v Pragi

Objavljeno 03. september 2016 15.35 | Posodobljeno 03. september 2016 15.35 | Piše: STA, A. L.

In to kljub dvema dotikoma.

PRAGA – Slovenski kanuist Benjamin Savšek je na predzadnji tekmi sezone svetovnega pokala kajakašev in kanuistov v slalomu na divjih vodah v Pragi zasedel tretje mesto, kar je njegova najboljša uvrstitev v sezoni. Zmagal je Slovak Matej Benuš (98,91), drugi je bil Britanec Ryan Westley (+0,25), Savšek pa je zaostal 1,83 sekunde.

Savšek, edini slovenski finalist, je bil prepričljivo najhitrejši, vendar je imel kar dva dotika, v devetih in desetih vratcih, kljub kazenskemu pribitku pa je stopil na zmagovalne stopničke. Če bi imel le en dotik, bi zmagal.

Anže Berčič je osvojil 18., Blaž Cof 25., Jure Lenarčič pa 28. mesto. V finalu kajakašev ne bo slovenskih nastopov; Žan Jakše je osvojil 13. mesto, Janoš Peterlin je bil 19., Niko Testen pa 31.