SVETOVNO PRVENSTVO

Rokometaši Katarja in Poljske prvi polfinalisti

Objavljeno 28. januar 2015 19.48 | Posodobljeno 28. januar 2015 20.09 | Piše: STA, A. K.

Nemci in Hrvati so se poslovili od polfinala.

DOHA – Rokometaši Katarja in Poljske so prvi polfinalisti svetovnega prvenstva v Katarju. V prvem četrtfinalu so gostitelji turnirja premagali Nemčijo s 26 : 24, Poljaki pa so bili s 24 : 22.

Nemci so po uvodnem vodstvu z 1 : 0 hitro začeli gledati v hrbet Katarcem, ki so v prvem polčasu pridno bežali od tekmecev. V 19. minuti so domačini vodili že 13 : 7, Rafael Capote je v 26. minuti povišal na 16 : 9, v končnici pa je Nemčija nekoliko znižala zaostanek (14 : 18). To ji je dalo zagon v drugem delu, ko je zaigrala precej bolje, v 38. minuti pa je zaostajala le še 19 : 20. Toda Katarci so si spet priigrali tri gole prednosti in jih do konca tekme brez težav zadržali.

Hrvati in Poljaki so se večino tekme menjavali v vodstvu. Poljska je v 23. minuti prišla do vodstva 10 : 7, Hrvaška pa je z igralcem več v 26. minuti znova ujela priključek. Minuto kasneje je Marko Kopljar izenačil na 10 : 10, v končnici prvega polčasa pa so Poljaki pobegnili na 12 : 10. Hrvati se niso predali, drugi polčas so odprli z delnim izidom 3 : 0, nato se je razigral vratar Filip Ivić, ki je v golu zamenjal Mirka Alilovića, in njegova ekipa je v 43. minuti vodila 17 : 14. Tekma je bila znova na začetku 11 minut pred koncem, ko je bilo 18 : 18. V končnici je bil junak poljski vratar Slawomir Sczmal, ki je nekaj strelov ubranil v pravem trenutku, Poljska pa se je uvrstila v polfinale.