Rokometaši Celja Pivovarne Laško državni prvaki

Objavljeno 27. maj 2016 23.19 | Posodobljeno 27. maj 2016 23.20 | Piše: STA, T. Pa.

Tretjič zapovrstjo so postali državni prvaki.

Celjski in velenjski rokometaši bodo za
naslov prvaka morali napeti vse moči, saj je vložek
obeh klubov velik. Foto: Blaž Samec

CELJE – Rokometaši Celja Pivovarne Laško so tretjič zapovrstjo postali državni prvaki, potem ko so v zadnjem, 10. krogu končnice premagali velenjsko Gorenje z 29 : 22 (16 : 12). Za Celjane je to že 20. naslov prvaka. Prvenstvo so končali s točko prednosti pred Velenjčani.

Prvi polčas je bil večinoma v domeni Celja. Velenjčani so v 23. minuti zaostali z 12 : 10, do konca polčasa pa še za štiri gole več. V 42. minuti so gostitelji povedli z 22 : 15 in tekma je bila praktično odločena.

Pri domačih je bil s šestimi zadetki (vse je dosegel s sedmih metrov) najučinkovitejši Gal Marguč, pri gostih pa s štirimi Benjamin Burić.