SP V ATLETIKI

Rodićeva zanesljivo v finalu troskoka

Objavljeno 13. avgust 2013 12.06 | Posodobljeno 13. avgust 2013 12.14 | Piše: STA, R. T.

Slovenska atletinja Snežana Rodić je v kvalifikacijah troskoka skočila 14,17 metra. Finale bo v četrtek.

Snežana Rodič bo zaradi zdravstvenih težav ostala doma

MOSKVA – Koprčanka Snežana Rodić se je v dopoldanskih kvalifikacijah četrtega dne atletskega svetovnega prvenstva v Moskvi s 14,17 metra zanesljivo uvrstila v finale, ki bo v četrtek, 15. avgusta, ob 17.40 po slovenskem času.

Rodićeva je v prvi seriji skočila 13,73 metra, v drugi pa je prestopila za pol stopala. Tedaj je bila še na mestih, ki so vodila v finale najboljše dvanajsterice, pred svojim zadnjim poskusom pa je nazadovala na 13. mesto.

Kljub pritisku se je v tretji in zadnji seriji s 14,17 metra prepričljivo uvrstila v finale ter se prebila na četrto mesto v skupini B.

»Bilo je precej treme. Želela sem si finale, s tem namenom sem tudi prišla v Moskvo. Po slabšem začetku sem v drugi seriji naredila prestop, a bila krepko prek 14 m. V tretjem sem šla stopalo in pol nazaj, da sem skočila 14 m, ker sem vedela, da bo to dovolj za finale. Sem pa morala toliko skočiti, ker sem pred zadnjo serijo padla na 13. mesto. Po tretjem skoku sem si kar pošteno oddahnila,« je kvalifikacije povzela Rodičeva.

»Odkar sem v Moskvi, je bila moja pot iz stadiona do hotela in obratno. Ničesar si še nisem ogledala v ruski prestolnici, tudi danes bo tako. Počivala bom, jutri bom imela malo 'tonizacije' mišic, sledila bo priprava za finale. Danes moja hčerka Lara praznuje sedem let in je zame dvojno praznovanje,« je bila zadovoljna slovenska tekmovalka.

Prezelj izpadel v skoku v višino

Kranjčan Rožle Prezelj je v dopoldanskih kvalifikacijah atletskega svetovnega prvenstva v Moskvi izpadel v skoku v višino. Preskočil je le začetno višino 2,17 metra in v kvalifikacijah na repu uvrščenih delil 25. izid. Nastopilo je 34 tekmovalcev.

Romanova zvečer v polfinalu na 1500 metrov

Danes je v Moskvi na programu šest končnih odločitev, v prvi in že končani, hitri hoji atletinj na 20 kilometrov, pa je slavila Rusinja Jelena Lašmanova, 21-letna olimpijska zmagovalka (1:25:02). Srebro je osvojila njena rojakinja Anisija Kirdjapkina (1:25:09), bron pa Kitajka Liu Hong (1:25:46).

Ob 17. uri bo finale v metu diska za atlete, ob 17.35 v skoku s palico za ženske, ob 19.10 v teku na 800 metrov za moške, ob 19.25 na 3000 metrov zapreke za ženske in ob 19.50 na 400 metrov za moške.

Slovenskih tekmovalcev ne bo v današnjih finalih, popoldne ob 18.40 pa bo v polfinalu na 1500 metrov tekla Sonja Roman.