RISI

Risi imajo hud ritem, a še sramežljiv napad

Objavljeno 12. april 2013 10.00 | Posodobljeno 12. april 2013 10.00 | Piše: Rok Tamše

V slovenski hokejski reprezentanci tudi po pripravljalnih tekmah s Kazahstanom vlada optimizem.

Jan Urbas, v belem dresu, je zabil zmagoviti zadetek na drugi tekmi s Kazahstanom (foto: Tadej Regent, Delo).

MARIBOR – V brlogu hokejskih risov pod Pohorjem se na pripravah za svetovno prvenstvo izmenjujejo dobre in slabe vesti. Varovanci selektorja Matjaža Kopitarja so se v drugi tekmi maščevali Kazahstancem za sredin poraz in zmagali z identičnim rezultatom (2 : 1). »Igra je bila tokrat prava. Ubrali smo pravo taktiko, ko smo Kazahstance potisnili dlje od naših vrat in jim nismo dopustili, da bi razvili igro v srednji tretjini. Fantje so dolgo garali, da so dosegli prvi zadetek. Nevarno je, če se v podzavest igralcev prikrade misel, da ne moreš doseči zadetka. Na srečo smo potem zadeli dvakrat in zadržali prednost,« je Kopitar zadovoljno komentiral predstavo, začinjeno z zadetkoma Gala Korena in Jana Urbasa v zadnji tretjini.

Težko dobijo in dajo gol

»To je bilo kot dan in noč glede na prvo tekmo s Kazahstanom. Ritem smo stopnjevali skozi drugo in tretjo tretjino. Resda smo prejeli zadetek, a se zato nismo ustavili, ampak smo dosegli dva gola in zasluženo zmagali. Moramo še več delati na igri z igralcem več na ledu. Proti Kazahstanu se nam to ni najbolje izšlo,« je ocenil branilec Blaž Gregorc, strelec zmagovitega zadetka Urbas pa je razložil: »Bili smo zelo disciplinirani. Predvsem smo dobro nadzirali srednjo tretjino, nismo jim dopustili hitrosti na tistem delu igrišča, tako da si niso priigrali dovolj priložnosti za zadetek. Dosti smo igrali v njihovi obrambni tretjini. Lahko smo zadovoljni, čeprav bomo morali več streljati in bolje ovirati vratarja nasprotnikov, ko imamo igralca več na ledu.«

Na četrti pripravljalni tekmi (dve zmagi, dva poraza) v dvorani Tabor se je utrdilo spoznanje, da v slovenski vrsti ni težav z vratarji. Priložnost sta tokrat dobila Andrej Hočevar in Luka Gračnar (v zadnji tretjini), počivala sta nesporna številka 1 Robert Kristan in Gašper Krošelj. V igri Slovenije za zdaj šepa igra z igralcem več na ledu, saj risi te prednosti niso kronali z zadetkom, pa tudi sicer se mučijo s tresenjem mreže. »Moramo vedeti, da še manjkajo fantje, ki zadevajo na velikih tekmovanjih. Zdaj so prisotni igralci osredotočeni na igro v srednji in obrambni tretjini, da ne bi tekmeci prišli do priložnosti za zadetek. Tako so morda nekateri preutrujeni za učinkovitejši zaključek napadov. Včasih je morda prisotno preveč strahospoštovanja, kar tudi ni v redu. Delali bomo na tem in se kar najbolje pripravili na prihajajoče nasprotnike,« je pojasnil selektor pred tekmama z Avstrijo naslednji petek in soboto.

Bolnišnica v Nemčiji

Vse to se da odpraviti na ledu, drugače pa je s poškodbami. V zaključku drugoligaškega tekmovanja v Nemčiji sta se po Marcelu Rodmanu poškodovala še Tomaž Razingar (koleno) in David Rodman (pretres možganov). »Trije iz najboljše šesterice napadalcev so poškodovani. Upam, da le ne preveč hudo. Za Marcela vem, da je že začel drsati in bo kmalu igral. Informacije o Tomažu so tudi spodbudne, o Davidu pa ne. Upam, da bo vseeno pripravljen za nastop na svetovnem prvenstvu,« je v skrbeh Kopitar, ki že gleda v prihodnji teden, ko bo po prostem vikendu reprezentante spet pričakal v mestu ob Dravi: »Upam, da bomo od ponedeljka številnejši, da se nam bodo pridružili utrujeni fantje, a vsaj zdravi. Čaka nas precej dela. V podzavesti je že datum začetka prvenstva. Treba se je čim prej optimalno pripraviti.«