EVROLIGA

Real spet izgubil, Dončić še najboljši

Objavljeno 14. november 2017 23.33 | Posodobljeno 14. november 2017 23.33 | Piše: STA, M. U.

Tekma v Baskiji je bila odločena že po petih minutah.

VITORIA-GASTEIZ – Luka Dončić je z Realom v sedmem krogu evrolige izgubil proti Baskonii v Vitorii (po baskovsko Gasteiz) s 105 : 75, a je bil ob tem najboljši posameznik svoje ekipe. V dobrih 22 minutah je dosegel 18 točk (še 4 podaje in 2 skoka). Anthony Randolph je v slabih 12 minutah dosegel 4 točke (prav tako 4 podaje in 2 skoka). Dončić je tekmo končal z indeksom 19, boljši od njega je bil le Marcelinho Huertas, ki je za Baskonio imel indeks 20 (13 točk, 6 podaj in 3 skoki). Sicer pa je bila tekma mučna za privržence Reala, Madridčani so igrali namreč ves čas povsem brezglavo, zlasti pa obupno v obrambi (skok so izgubili denimo s 40 : 28). Dončić je bil na začetku na klopi, v igro pa je vstopil pri rezultatu 21 : 5 v prvi četrtini, ko je bila tekma praktično že odločena.

Nocoj je bil na delu še Murić

Edo Murić je s turškim Anadolu Efesom z 92 : 72 na gostovanju premagal Maccabi iz Tel Aviva, njegova statistika v 13 minutah in 27 sekundah pa se glasi: 2 točki, 1 podaja, 1 skok in 1 ukradena žoga.