DIRKA PO SLOVENIJI

Portugalec Machado zmagovalec dirke Po Sloveniji

Objavljeno 22. junij 2014 18.22 | Posodobljeno 22. junij 2014 18.22 | Piše: STA, S. U.

Od Slovencev je bil skupno najboljši Kristijan Koren, tekmovalec Cannondalea je zasedel četrto mesto.

NOVO MESTO – V Novem mestu se je tradicionalno končala kolesarska dirka Po Sloveniji. Njeno 21. izvedbo je prvič dobil Portugalec, zmage se je veselil 28-letni kolesar ekipe NetApp Endura Tiago Machado.

Specialist za vzpone si je svoj največji uspeh priboril z zmago v kraljevski etapi na Tri kralje, v zadnji, ne preveč zahtevni etapi, ki se je končala s skupinskim sprintom, v katerem je bil najhitrejši Italijan Elia Viviani (Cannndale), Borut Božič je bil tretji (Astana), pa je zadržal vodstvo.

Od Slovencev je bil skupno najboljši Kristijan Koren, tekmovalec Cannondalea je zasedel četrto mesto. Klemen Štimulak je osvojil seštevek gorskih ciljev, v zadnjih šestih jih je po begih v zadnjih dveh etapah dobil kar pet, tako da je domov odnesel modro majico.