NBA

Po treh zmagah Dragićevi poraženi

Objavljeno 16. oktober 2013 09.54 | Posodobljeno 16. oktober 2013 09.54 | Piše: D. P., STA

Byron Mullins in Willie Green sta za ekipo Clippers, ki so ob polčasu vodili že za 16 točk, vsak dosegla po 15 točk, DeAndre Jordan pa 11 točk in 11 skokov.

PHOENIX – Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić je v severnoameriški ligi NBA, kjer nastopa v dresu moštva Phoenix Suns, v Arizoni gostil ekipo Los Angeles Clippers. Pripravljalno tekmo za novo sezono so s 102 : 96 dobili gostje, Dragić pa je bil prvi strelec domače ekipe z 20 točkami. Temu dosežku je Ljubljančan dodal še po dva skoka in podaji.

16 točk naskoka

Junak večera je bil Chris Paul, ki je 13 točk od svojih 24 dosegel že v prvi četrtini, s čimer je pomagal košarkarjem Los Angelesa do zgodnjega vodstva, ki so ga znali zadržati tudi ob koncu tekme. Byron Mullins in Willie Green sta za Clipperse, ki so ob polčasu vodili že za 16 točk, vsak dosegla po 15 točk, DeAndre Jordan pa 11 točk in 11 skokov.

Dragić je za domačo ekipo v 29 minutah zbral 20 točk, 12 pa jih je za Sonca, ki so sicer dobila prve tri pripravljalne tekme, dodal Marcin Gortat.