IZ VARNE

Pet Slovencev v finalu svetovnega pokala

Objavljeno 13. maj 2016 22.42 | Posodobljeno 13. maj 2016 22.43 | Piše: STA, T. Pa.

Rok Klavora bo nastopil na parterju, Sašo Bertoncelj na konju z ročaji, Teja Belak na dvovišinski bradlji, Tjaša Kysselef na preskoku in Alen Dimic na drogu.

VARNA – V finalu svetovnega pokala v športni gimnastiki v Varni bo nastopilo pet Slovencev, in sicer Rok Klavora na parterju, Sašo Bertoncelj na konju z ročaji, Teja Belak na dvovišinski bradlji, Tjaša Kysselef na preskoku in Alen Dimic na drogu.

Klavora je še enkrat več v tej sezoni pokazal, da je zelo dobro pripravljen, saj si je na vseh svetovnih pokalih v sezoni zagotovil finalno mesto. Tokrat je bil drugi z oceno 15,100, najboljši je bil Britanec Dominick Adam Cunningham s 15,150. Žiga Šilc je ostal brez finala osmerice na 15. mestu in z oceno 14,100.

Tjaša Kysselef prav tako letos še ni izpustila finala na preskoku. V kvalifikacijah je bila peta z oceno 14,075. Prvo oceno je prejela Švicarka Giulia Steingruber, ki je prejela 14,800.

Bertoncelj je finale osmerice na konju z ročaji ujel za rep. Prejel je oceno 14,500 in osvojil osmo mesto. Najbolj je prepričal Francoz Cyril Tommasone (15,600).

Na dvovišinski bradlji je Teja Belak, ki tokrat ni tekmovala na preskoku, osvojila osmo mesto z oceno 13,250. Najboljša med kvalifikantkami je bila Rusinja Darja Skripnik (15,000).

Na gredi je tekmovala Adela Šajn, ki je dobila oceno 12,400, ta je zadoščala na 15. mesto. Kvalifikacije je dobila Francozinja Marine Brevet (14,200).

Popoldne se je na drogu s prvo oceno izkazal Alen Dimic (14,850). Enako oceno je prejel tudi Francoz Axel Augis. Tretji je bil Rus Danil Kazačkov (14,700). Dimic je brez finala ostal na bradlji, na kateri je tekmovanje končal z oceno 13,350, kar je bilo dovolj za 19. mesto.