Olimpija uspešna, Krka pa je klonila

Objavljeno 02. oktober 2015 00.29 | Posodobljeno 02. oktober 2015 00.29 | Piše: STA, T. L.

Košarkarji Olimpije so bili doma uspešni, Krka na gostovanju pa ne.

Zack Wright v akciji.

LJUBLJANA, PODGORICA – Košarkarji Uniona Olimpije so v 1. krogu lige ABA premagali MZT Skopje, ki ga vodi nekdanji selektor in trener Olimpije Aleš Pipan, z 91 : 76.

Prva četrtina je bila z izjemo uvoda povsem v domeni domačih igralcev. Soigralce je dobro vodil Zack Wright, njegova ekipa pa je prvo četrtino dobila z 22 : 16. Na začetku druge četrtine so Makedonci zaigrali bolje in v 12. minuti rezultat izenačili na 22 : 22, v 16. minuti pa je bilo 28 : 28. Izbranci Gregorja Potočnik so do konca prvega polčasa spet zaigrali bolje in na odmor odšli s prednostjo 43 : 36.

Začetek drugega polčasa je bil po notah Ljubljančanov. Dvome o zmagovalcu so Ljubljančani razblinili do 33. minute, ko je semafor že kazal 76 : 62.

Prvi strelec tekme je bil Skopjanec Đorđe Drenovac z 21 točkami, dve manj je za domače dal Lešić. Olimpija bo tekmo 2. kroga igrala v ponedeljek, 5. oktobra, ko bo gostovala pri Igokei.

* Arena Stožice, gledalcev 1000, sodniki: Belošević, Glišić, Obrknezović.
* Union Olimpija: Wright 14 (0 : 1), Rupnik 2, Hrovat 12 (1 : 4), Mesiček 3, Vučetić 4, Lapornik 8 (3 : 4), Lešić 19 (3 : 3), Zagorac 11, Mahkovic 9 (2 : 2), Zakis 9.
* MZT Skopje: Sinadinović 9 (4 : 4), Mekić 2, Simonovski 9, Mladenovski 1 (1 : 3), Drenovac 21 (3 : 4), Bunić 10 (0 : 2), Stojanovski 8, Mijatović 2, Luković 14 (3 : 6).
* Prosti meti: Union Olimpija 9 : 14, MZT 11 : 19.
* Met za tri točke: Union Olimpija 6 : 12 (Hrovat, Mesiček, Lapornik, Zagorac, Mahkovic, Zakis), MZT 5 : 13 (Simonovski 3, Sinadinović, Luković).
* Osebne napake: Union Olimpija 23, MZT 20.
* Pet osebnih: Luković (40.).

Krka je klonila

Košarkarji Budućnosti so premagali Krko z 81 : 65. Košarkarji Krke so v Podgorici nazadnje zmagali pred 14 leti. V 13. minuti je semafor kazal že 29 : 12, ob koncu 20. minute pa je bilo 42 : 28. Vendar se gosti niso vdali. V tretji četrtini so začeli lov za Budućnostjo, iz minute v minuti pa so ji bili bližje. V 27. minuti je Stefan Sinovec znižal na 46 : 47, toda Suad Šehović je s štirimi točkami svoji ekipi spet priigral prednost z 51 : 46, Aleks Marić pa je zadel za 53 : 49. Toda v zadnji četrtini so Črnogorci spet pobegnili na 70 : 58 in odločili zmagovalca.

Z 22 točkami sta se v domači vrsti izkazala Sead Šehović in Tadija Dragićević, v gostujoči jih je 15 dal Lalić. Novomeški igralci bodo tekmo 2. kroga igrali že v soboto, ko jih čaka domači obračun z Zadrom.

* Dvorana Morača, gledalcev 1250, sodniki: Obradović, Radojković, Bijedić.
* Budućnost: Šehović 16 (3 : 3), Jaramaz 4 (2 : 2), Subotić 6 (2 : 3), Šehović 22 (4 : 5), Čarapić 3, Bačović 2, Dragićević 22 (3 : 3), Marić 2, Joseph 4.
* Krka: Ivanov 11 (4 : 4), Rojc 2 (2 : 2), Lalić 15 (3 : 6), Katnić 10 (2 : 2), Sinovec 14 (3 : 3), Dimec 6 (0 : 2), Ritlop 3, Lapornik 4.
* Prosti meti: Budućnost 14 : 18, Krka 14 : 19.
* Met za tri točke: Budućnost 11 : 24 (Se. Šehović 4, Su. Šehović 3, Dragićević 3, Čarapić), Krka 5 : 15 (Katnić 2, Ivanov, Sinovec, Ritlop).
* Osebne napake: Budućnost 25, Krka 24.
* Pet osebnih: Subotić (37.).