LIGA ABA

Olimpija še tretjič letos izgubila za točko

Objavljeno 16. oktober 2016 21.44 | Posodobljeno 16. oktober 2016 21.44 | Piše: STA, S. U.

V Beogradu je bil po podaljšku s 86 : 85 boljši Partizan.

BEOGRAD – Košarkarji Uniona Olimpije so v petem krogu lige ABA v Beogradu po podaljšku izgubili proti Partizanu s 85 : 86 (22 : 20, 42 : 41, 86 : 58, 75 : 75). Ljubljanska zasedba je tako doživela tretji poraz v regionalnem tekmovanju, po tesnih porazih proti Mega Leksu in Igokei je še enkrat izgubila za točko. Slovenska ekipa ima po štirih tekmah na svojem računu le eno zmago, dosegla jo je v preteklem krogu, ko je na domačih tleh ugnala črnogorsko ekipo Mornar.

V petminutnem podaljšku se je zmaga nasmihala ljubljanski zasedbi, Jefferson jo je devet sekund pred koncem popeljal do vodstva s 85 : 83, po beograjski minuti odmora pa je trojko zadel Majstorović. Trener Okorn je nemudoma zahteval minuto odmora, njegovim varovancem pa ni uspelo spremeniti izida.

Union Olimpija bo v prihodnjem krogu v soboto, 22. oktobra, gostil zagrebško Cibono.