LIGA ABA

Olimpija premagala Split z 82 : 73

Objavljeno 02. oktober 2012 22.22 | Posodobljeno 02. oktober 2012 22.23 | Piše: Mo. S., STA

Za Ljubljančane sta dve zmagi lepa spodbuda pred tremi zahtevnimi gostovanji v naslednjih 14 dneh.

Klemen Prepelič v napadu.

LJUBLJANA – Košarkarji Uniona Olimpije so v 2. krogu lige ABA premagali Split z 82 : 73 (19 : 18, 48 : 36, 65 : 57) in tako zabeležili drugo zmago v ligi. Za Ljubljančane sta dve zmagi lepa spodbuda pred tremi zahtevnimi gostovanji v naslednjih štirinajstih dneh; to nedeljo v Beogradu pri Crveni zvezdi, nato naslednji petek na startu evrolige v Cantuju v Lombardiji ter 15. oktobra v Zadru. Union Olimpija se bo zvesti publiki znova predstavila 19. oktobra v drugem krogu evrolige proti Fenerbahčeju.

Slabši začetek, bolši konec

Čeprav so zeleno-beli nadzorovali dogajanje na parketu večino tekme – z izjemo uvodne četrtine, ko so se v vodstvo prvič prebili v 10. minuti, so se morali za zmago krepko potruditi. Na krilih razpoloženih Jake Blažiča (16 točk v prvem polčasu, 22 na koncu, indeks 27), Klemna Prepeliča (17 točk) in Teemuja Rannikka (13 točk, trojke 3 : 5) so si do odmora priigrali dvomestno število točk, sredi tretje četrtine tudi višjo, nato pa se je Split po delnem izidu 9 : 0 vrnil v igro.

Ko so imeli gostje iz Dalmacije le še dve točki zaostanka (67 : 65), je na sceno stopil Dražen Bubnić, okrepitev Ljubljančanov iz Domžal, ki je v dobrih dveh minutah in pol dosegel osem točk v nizu in Union Olimpijo znova povedel v mirno vodstvo (75 : 67). Tega Splitčani niso več izničili, tako da so se lahko domači veselili zaslužene zmage.