ZA PRVAKA

Olimpija potopila Rogaško, Tajfun premagal Laško

Objavljeno 08. april 2015 23.23 | Posodobljeno 09. april 2015 00.57 | Piše: STA, Mo. S.

Ljubljančani so upravičili vlogo favorita.

LJUBLJANA, LAŠKO, GROSUPLJE – Košarkarji Uniona Olimpije so v 4. krogu lige Telemach za prvaka premagali Rogaško z 98 : 81 (24 : 13, 48 : 34, 73 : 66).

Ljubljančani so v prvem polčasu upravičili vlogo favorita in praktično že do glavnega odmora odločili zmagovalca, ne nazadnje so si v 17. minuti po prostih metih Blaža Mahkovica priigrali že 19 točk prednosti (43 : 24). V drugem polčasu je Olimpija tekmece ves čas držala na relativno varni razdalji, čeprav so se gosti v 29. minuti približali na 69:60 oziroma na 69 : 63 in 71 : 66. V zadnjo četrtino so domači nesli sedem točk prednosti, po koših Hrista Nikolova in Gorana Jagodnika pa je prednost spet narasla na 12 točk. Ko je Jagodnik v 33. minuti zadel trojko za 86 : 68, je bil dejansko zmagovalec odločen. Še posebej po tem, ko so gostitelji oplemenitili svoj naskok na 20 točk. Končnica je bila tako zgolj formalnost.

Laško poraženo

Košarkarji Tajfuna pa so v gosteh premagali Zlatorog Laško s 76 : 75 (24 : 23, 40 : 42: 55 : 62).

Zlatorog je v tekmo krenil samozavestno, samozavest je bila gotovo tudi posledica zmage v prejšnjem krogu proti Unionu Olimpiji. V šesti minuti je po točki Saše Zagorca že vodil s 15 : 8, nekaj trenutkov pozneje tudi s 17 : 10. Toda gosti so se z dvema zaporednima trojkama Domna Bratoža približali, isti igralec pa jih je tudi popeljal v vodstvo. Podoben razplet je imela tudi druga četrtina, v kateri so domači dosegli prvih devet točk in povedli z 32 : 24, a tudi v njej Šentjurčani niso dopustili, da bi še bolj ušli. Še več, začeli so jih loviti, že na 34. točki sta bili ekipi izenačeni.

Gostitelji so tudi v drugem polčasu tekmecem vztrajno oddaljevali, v tretji četrtini so vodili s 60 : 53, toda Tajfun jih je vedno znova ujel. V zadnji četrtini pa so pobudo prevzeli gosti, vendar se večje prednosti niso ustvarili. Devetnajst sekund pred koncem so domači s trojko Mihe Lapornika spet povedli, vodili tudi s 75 : 74, toda Lelić jim je preprečil veselje.

Krka premagala Grosupeljčane

Košarkarji Grosbasket so izgubili proti Krki s 63 : 65 (16 : 13, 39 : 27, 51 : 44).

Grosupeljčani so začeli pogumno, a je Krka hitro povedla. Večje prednosti si ni priigrala, še največja je bila za tri točke. Novomeščani so nazadnje vodili s 13 : 12, nato pa je Grega Mali 30 sekund pred koncem prvih desetih minut zadel za vodstvo, Ivan Papac pa je sekundo pred zvokom sirene zadel za 16 : 13. Gosti so v uvodu druge četrtine hitro zadeli koš, nato pa se jim je ustavilo. Z manjšo serijo je Grosbasket vodil 25 : 18, nato pa v dobrih dveh minutah z delnim izidom 7 : 0 v 15. minuti vodil 32 : 20. Nič bolje se gostom ni godilo v preostanku prvega polčasa, saj so domači znali zadržati prednost.

Na začetku tretje četrtine so domačini držali razliko, po zaostanku z 32 : 48 pa se je Krka le prebudila. Najprej je dosegla šest zaporednih točk, se vztrajno približevala, slabi dve minuti pred koncem četrtine pa je bilo že 43 : 48. Toda Mali se takoj odgovoril s trojko za 51 : 43, s katero je Grosbasket pred zadnjo četrtino ohranil v dobrem položaju. Položaj se je poslabšal v 32. minuti, ko je Nebojša Joksimovič zadel za 51 : 50, Tomič je bil natančen izza črte prostih metov za 53 : 50, Jasmin Hukić je s trojko izenačil na 53 : 53. Nato je štiri točke dal Petras Baločka, ko je Grosbasket v 35. minuti vodil z 59 : 55, pa je Aleksander Džikić vzel minuto odmora. V napeti končnici tekme je Hukić minuto in 13 sekund pred koncem zadel za 62 : 63, sedem sekund pred koncem je dal trojko za 65 : 63. Zadnjo priložnost za zmago je imel Boban Tomič, ki pa je tri sekunde pred koncem zgrešil trojko.