Olimpija nadigrala Zadar

Objavljeno 22. december 2013 20.56 | Posodobljeno 22. december 2013 20.56 | Piše: STA, S. U.

Union Olimpija - Zadar 90 : 66 (18 : 15, 44 : 28, 70 : 44).

Utrinek s tekme.

LJUBLJANA – Košarkarji Uniona Olimpije so v 13. krogu lige ABA premagali Zadar z 90 : 66 (18 : 15, 44 : 28, 70 : 44). Košarkarji Uniona Olimpije so se po dveh porazih – bolečem s Krko v prejšnjem krogu lige ABA in nepomembnem sredi tedna v Parizu – vrnili v zmagovalne tirnice. Pred domačimi gledalci v Stožicah so nadigrali Zadar z 90 : 66 in se s četrto zmago vsaj malce oddaljili od zadnjih mest na razpredelnici.

Ljubljančani so nastopili izjemno motivirano in bili vsaj za razred boljši tekmec. Sredi druge četrtine so si priigrali prvo občutnejšo prednost (31 : 19), na začetku drugega polčasa, ko se je razlika povzpela prek dvajsetih točk, pa je bilo vprašanje zmagovalca bolj ali manj rešeno.

Največ točk so pri Olimpiji dosegli: Deividas Gailius 19 točk, trojke 3 : 5, Alex Stepheson 17 točk, 8 skokov, Alen Omić 16 točk, 8 skokov in Sasu Salin 13 točk, trojke 3 : 5. Hkrati je Union Olimpija zadela 10 trojk iz 20 poskusov, proste mete izvajala 8 : 9, imela 54-odstotni met za dve točki ter 18 podaj in tekmeca pod obročema nadigrala v skokih s 34 : 23.

Liga ABA se bo kljub praznikom nadaljevala prihodnji konec tedna. Union Olimpija bo v soboto gostila MZT iz Skopja.