LIGA ABA

Olimpija na krilih Wrighta do zmage v Beogradu

Objavljeno 18. oktober 2015 23.05 | Posodobljeno 18. oktober 2015 23.06 | Piše: STA, S. U.

Košarkarji Olimpije so v šestem krogu lige ABA gostovali pri favorizirani Crveni zvezdi, iz Beograda pa se po trdi borbi vračajo z zmago, četrto po vrsti v vseh tekmovanjih.

BEOGRAD – Košarkarji Crvene zvezde so v šestem krogu lige ABA izgubili proti Unionu Olimpiji s 73 : 77 (19 : 10, 30 : 28, 53 : 49). V šestem krogu lige ABA so gostovali pri favorizirani Crveni zvezdi, iz Beograda pa se po trdi borbi vračajo z zmago, četrto po vrsti v vseh tekmovanjih. Eden najbolj zaslužnih za uspeh je bil Miha Lapornik, ki je na svoj 22. rojstni dan prispeval 22 točk, za tri točke je metal 5 : 5.

Prvi koš na tekmi je šele po minuti in 50 sekundah dal Zack Wright, kar je dalo pogum njegovim soigralcem, zadela sta še Sava Lešić in Miha Lapornik, po 7 : 0 za Olimpijo pa je klop Crvene zvezde vzela minuto odmora. Po njej so dali štiri točke, gostje so odgovorili s tremi, v osmi minuti pa je bilo 10 : 10. Še v isti minuti je Maik Zirbes zadel za prvo vodstvo Beograjčanov, ki so nato do konca četrtine – gostje so naredili preveč napak, domačini so jih z agresivno obrambo povsem onemogočili – dali še sedem točk, Olimpija nobene.

V uvodnih minutah druge četrtine je Crvena zvezda še držala lepo prednost, ki pa so jo Ljubljančani vztrajno zmanjševali. Ko je Gregor Hrovat zadel trojko, je bilo že 25 : 26, še ena trojka gostov, takrat je bil uspešen Sašo Zagorac, pa je pomenila vodstvo zmajčkov (28 : 26). Vendar so domačini do konca prvega polčasa dali še štiri točke za prednost pred drugim delom.

Drugi del tekme je Hrovat odprl s trojko za vodstvo 31 : 30, nato pa so pobudo prevzeli domači. Prednosti niso več zapravili, niso pa si priigrali višje prednosti, saj so vsako razliko, ki so jo napravili, igralci Gašperja Potočnika »pokrili«. Osem minut in 31 sekund pred zadnjim zvokom sirene je Lapornik s trojko svojo ekipo popeljal v vodstvo z 58 : 55, prednost pa je zadržala do 67 : 68. Ljubljančani so z novo trojko spet prišli v prednost, Gal Mekel je 1:06 minute pred koncem še zadel za 71 : 70, nato pa je pet točk dal Wright, vmes dobil še pomemben skok sedem sekund pred koncem, pridobil nekaj časa, slavje zeleno-belih pa se je začelo.

Ljubljančani bodo naslednjo tekmo igrali v soboto proti Budućnosti.