PORAZ

Olimpija izgubila vse možnosti za napredovanje

Objavljeno 29. november 2012 23.48 | Posodobljeno 29. november 2012 23.48 | Piše: S. J., STA

Košarkarji Uniona Olimpije so v osmem krogu evrolige izgubili v Atenah proti Panathinaikosu z 72 : 80.

ATENE – Košarkarji Union Olimpije so v osmem krogu evrolige izgubili v Atenah proti Panathinaikosu z 72 : 80 (11 : 17, 33 : 35, 49 : 62). Ljubljančani bodo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrali 7. decembra, ko bodo doma gostili ruski Himki.

Ljubljančani so v osmi tekmi evrolige zabeležili še šesti poraz, tako da so – po porazu Cantuja v Moskvi – že izgubili možnosti za napredovanje. Do konca tega dela zmaje čakata še obračuna s Himkijem doma in z madridskim Realom v gosteh. Danes je bil pri Ljubljančanih s 17 točkami najučinkovitejši Jaka Blažič, pri domačih pa sta bila najboljša Roko Leni Ukić in Marcus Banks s po 14 točkami.

Ljubljančani so v prvi četrtini še nekako držali korak s favoriziranimi domačini, a v uvodu druge četrtine so zaostajali že za 15 točk. Medtem ko so domači ljubljanski mrežico rešetali z vseh različnih položajev, je bil pri gostih v uvodu razpoložen zgolj Jaka Blažič. Ti so se precej uspešneje, predvsem po zaslugi dobre igre v obrambi in bolj razigranega Dina Murića, kosali z domačimi v končnici prvega polčasa. Po košu Alena Omića so se v 19. minuti znova približali na 25 : 29, na glavni odmor pa šli z vsega dvema točkama zaostanka (33 : 35).

Drugi polčas so Ljubljančani slabše odprli, saj so hitro domačim dopustili pobeg na plus 10 (51 : 41). Po »alley-oopu« Andyja Panka so Grki ob zaspani obrambi zmajev že sredi tretje četrtine povedli s 56 : 43, nakar je Sašo Filipovski vzel minuto odmora. Ta ni posebej pomagala, Panathinaikos je še povečal prednost (60 : 43) in gostujočega stratega »prisilil« še k drugemu »time-outu« v tem delu igre. Dve zaporedni trojki gostov sta razliko znižali, a so domači vseeno zadnji del igre začeli s precej zanesljivimi 13 točkami naskoka.

Zadnjo četrtino so gostje začeli dobro in razliko prepolovili, toda naleta niso znali izkoristiti, zapravili so tudi nekaj napadov za približanje zgolj na štiri točke in bili za to kaznovani s trojko, ki je Grke znova oddaljila. Deset točk kapitala se je zdelo za izkušeno domače moštvo povsem dovolj za bolj ali manj miren zaključek tekme, a gostom je še uspelo priti na 70 : 74 slabo minuto in pol pred koncem. Vse upe Ljubljančanov pa je končal Stephane Lasme s polaganjem pol minute pred zadnjo sireno, ko je zadel za 78 : 70.

Dvorana: OAKA, gledalcev: 5000, sodniki: Sahin, Paternico (oba Italija) in Mantyla (Finska).
Panathinaikos
: Bramos 11 (2 : 2), Panko 8 (1 : 2), Maciulis 10, Ukić 14 (6 : 8), Lasme 13 (1 : 1), Tsartsaris 4, Diamantidis 6 (4 : 7), Banks 14 (4 : 7).
Union Olimpija: Waters 2, Prepelič 11 (2 : 2), Blažič 17 (3 : 4), Rannikko 5 (2 : 2), Salin 5, Murić 16 (6 : 6), Baynes 7 (1 : 4), Močnik 5, Omić 4 (2 : 4).
Prosti meti: Panathinaikos 18 : 27, Union Olimpija 16 : 22.
Met za tri točke: Panathinaikos 8 : 21 (Bramos 3, Maciulis 2, Banks 2, Panko), Union Olimpija 8 : 29 (Prepelič 3, Blažič 2, Rannikko, Salin, Močnik).
Osebne napake: Panathinaikos 24, Union Olimpija 24.