DIRKA PO POLJSKI

Norvežanu hribovska etapa, Mezgec 4.

Objavljeno 01. avgust 2013 21.28 | Posodobljeno 01. avgust 2013 21.28 | Piše: STA, S. U.

Thor Husovd (BMC) je bil najbolj zbran v ciljnem finišu in je moštvu prikolesaril tretjo zaporedno etapo.

Najboljši slovenski dosežek je s četrtim mestom dosegel Luka Mezgec (Argos Shimano).

ZAKOPANE – Norvežan Thor Husovd (BMC) je osvojil peto, pretežno hribovsko etapo kolesarske dirke po Poljski. Norvežan je bil najbolj zbran v ciljnem finišu in je moštvu prikolesaril tretjo zaporedno etapo. Husovd je bil najhitrejši tudi na tretji etapi. Najboljši slovenski dosežek je s četrtim mestom dosegel Luka Mezgec (Argos Shimano).

Spremembe v skupnem seštevku

V skupnem seštevku je prišlo do sprememb. Vodstvo je prevzel Španec Jon Izaguirre Insausti, ki je prejel 10-sekundni bonus in je za sekundo prehitel Poljaka Rafala Majko (Saxo Tinkoff), tretji s petimi sekundami zaostanka pa je Kolumbijec Sergio Luis Henao Montoya (Sky).

Od Slovencev je najboljši Vrečer, z zaostankom 27 minut in 43 sekund zaseda 49. mesto. Špilak je 53. (+33,11), Bole je 55. (+34,25), Mezgec pa 109. (+1:18,10).