Norveško zmagoslavje med mlajšimi člani, Pibernik 15.

Objavljeno 26. september 2014 20.26 | Posodobljeno 26. september 2014 20.26 | Piše: STA, Mo. S.

Na dirki so nastopili še štirje slovenski kolesarji.

Luka Pibernik.

PONFERRADA – Norveški kolesar Sven Erik Bystrom (4:32:39) je na svetovnem prvenstvu v španski Ponferradi zmagal na cestni dirki v kategoriji mlajših članov. Drugo mesto je zasedel Avstralec Caleb Ewan, tretje pa še en Norvežan Kristoffer Skjerping. Najboljši Slovenec na 182 km dolgi preizkušnji je bil Luka Pibernik na 15. mestu (vsi +0:07).

Na dirki so nastopili še štirje slovenski kolesarji. Gašper Katrašnik je zasedel 91., Matej Razingar 94. in Domen Novak (vsi +11:49) 98. mesto, medtem ko je Rok Korošec (+19:07) končal na 110. mestu.

Danes je bila v Španiji še cestna dirka za mladinke. Na njej je zmagala danska kolesarka Amalie Dideriksen, druga je bila Italijanka Sofia Bertizzolo, tretja Poljakinja Agnieszka Skalniak, edina Slovenka Katja Jeretina pa je na 72,8 km dolgi preizkušnji zasedla 59. mesto.