Mladi spustaš postal svetovni prvak

Objavljeno 29. julij 2017 22.53 | Posodobljeno 29. julij 2017 22.54 | Piše: STA, Ma. M.

Zadnji dan so Slovenci osvojili dve zlati odličji ter srebrno in dve bronasti.

Poškodovanemu so pomagali prijatelji, fotografija je simbolična

CELOVEC – Zadnji dan tekmovanj na svetovnem prvenstvu v spustu na divjih vodah za mladince in mlajše člane v avstrijskem Murau je na svoj račun prišla slovenska ekipa, ki je po pričakovanjih blestela v sprinterskih preizkušnjah.

Vid Debeljak je v konkurenci mlajših članov priveslal do naslova svetovnega prvaka med posamezniki in ekipami.

V ekipni tekmi sta se mu na najvišji stopnički pridružila Tim Novak in Anže Urankar, ki je bil odličen drugi v posamični tekmi. Urankar se je brona skupaj z Luko Žganjarjem veselil tudi med dvojci do 23 let, tretja pa je bila tudi mladinska ekipa kajakašev, v postavi Vid Oštrbenk, Vid Svetina, Matic Firm.

Letošnje svetovno prvenstvo v spustu na divjih vodah za mladince in mlajše člane v Avstriji se je za Slovenijo razpletlo odlično. Zadnji dan tekmovanj, ko so bile na sporedu posamične in ekipne preizkušnje v sprintu na divjih vodah, so namreč slovenski reprezentanti osvojili pet kolajn: dve zlati, srebrno in dve bronasti.