Miami ob pomoči Dragića do pomembne zmage

Objavljeno 19. marec 2015 10.16 | Posodobljeno 19. marec 2015 10.17 | Piše: STA, Mo. S.

Ekipa Miami Heat je zmagala za štiri točke.

Goran Dragić.

MIAMI – Ekipa Miami Heat je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagala Portland Trail Blazers s 108 : 104. Slovenski reprezentant Goran Dragić je za zmagovalce dosegel dvojni dvojček. Ljubljančan je 39 minutah zbral 20 točk in 11 podaj ter tri skoke, medtem ko njegov brat Zoran ni stopil na parket.

Najboljši mož na igrišču je bil Dwyane Wade, ki je 15 točk od svojih 32 dosegel v zadnji četrtini, tudi odločilno 13,6 sekunde pred koncem. Wade je 9,8 sekunde pred koncem z dvema zadetima prostima metoma postavil tudi končni izid, Vročica pa se je po zmagi nad Portlandom prebila na sedmo mesto v vzhodni konferenci. V gostujoči ekipi je bil najbolj razpoložen LaMarcus Aldridge s 34 točkami in z 12 skoki.

Dragić o pomembni zmagi

Poleg Wada se je v domači zasedbi izkazal ljubljanski organizator igre, številni komentatorji so si bili enotni, da je bil njegov prispevek eden ključnih za zmago ekipe s Floride. »To je pomembna zmaga za nas, najbolj pa me veseli, da smo najbolj zrelo predstavo prikazali v odločilnih trenutkih dvoboja,« je po zmagoslavju nad Portlandom dejal 28-letni Dragić.

Razpleti drugih srečanj

Osrednja tekma je bila v Kaliforniji. V Oaklandu sta se udarili vodilni ekipi vzhodne in zahodne konference, Golden State pa je zanesljivo ukanil Atlanto s 114 : 95. Blestel je Harrison Barnes s 25 točkami, Andre Iguodala jih je prispeval 21, Stephen Curry pa je 16 točkam dodal še 12 podaj. V gostujoči ekipi sta bila najučinkovitejša DeMarre Carroll s 16 točkami in z 12 skoki ter Paul Millsap s 16 točkami. Golden State ima s 55 zmagami in 13 porazi trenutno najboljši izkupiček v ligi NBA, Atlanta pa je dosegla 53 zmag in doživela 15 porazov.

Cleveland je na domačem parketu brez težav premagal Brooklyn. Prvi mož konjenikov LeBron James je bil dokaj rezerviran, v dobrih 34 minutah je dosegel 16 točk in sedem podaj, JR Smith in Timofej Mozgov sta dosegla po 17 točk. Chicago je zanesljivo premagal Indiano s 103 : 86, blestel je Črnogorec Nikola Mirotić, ki je v drugem polčasu dosegel 20 točk od svojih 25, medtem ko je Španec Pau Gasol dodal 19 točk in 12 skokov.

Oklahoma City je na krilih Russella Westbrooka, ki je dosegel 36 točk in deset podaj, ugnala Boston s 122 : 118, medtem ko je bil Dallas boljši od Orlanda s 107 : 102. Pri ekipi iz Teksasa je bil najučinkovitejši Nemec Dirk Nowitzki s 25 točkami. V kalifornijskem dvoboju so Los Angeles Clippers ugnali Sacramento s 116 : 105. Na tej tekmi je blestel Chris Paul s 30 točkami in z 11 asistencami, izkazal pa se je tudi JJ Redick s 27 točkami in sedmimi zadetimi trojkami.

Prvaki iz San Antonia so slavili v Milwaukeeju s 114 : 103, Philadelphia je bila boljša od Detroita s 94 : 83, Toronto je porazil Minnesoto s 105 : 100, Washington pa Utah z 88 : 84.