Miami kljub Dragićevim 18 točkam klonil proti Torontu

Objavljeno 14. marec 2015 13.18 | Posodobljeno 14. marec 2015 13.18 | Piše: STA, A. L.

S 25 točkami je bil najboljši Dwyane Wade.

Goran Dragić.

MIAMI – Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Miami Heat je v noči na soboto v gosteh izgubilo proti ekipi Toronto Raptors z 92 : 102. Slovenski reprezentant Goran Dragić je ob porazu svoje ekipe v 39 minutah za Miami dosegel 18 točk, pet podaj in tri skoke. S 25 točkami je bil najboljši Dwyane Wade.

Goran Dragić, ki je dal zadnji koš in prvih pet na tekmi svoje ekipe, je skupaj z Wadom zadel 14 točk ob koncu tekme, ko se je njegova ekipa z delnim izidom 17 : 6 približala tekmecem, kaj več pa gostom ni uspelo. Vročica je izgubila tretjič na zadnjih petih tekmah in za Charlotte na zadnjem osmem mestu, ki še vodi v končnico, zaostaja za eno tekmo.

Ukradene žoge

Poraz je doživela predvsem zaradi enaindvajsetih izgubljenih žog. Kar sedem jih je ukradel Kyle Lowry, ki je zbral še 19 točk in po osem podaj in skokov. Gostitelji iz Kanade so tako prekinili niz šestnajstih porazov z Miamijem, ki se je vlekel od 17. januarja 2010. Gostje pa so zapravili priložnost, da izenačijo niz nepremaganosti proti kateri izmed ekip NBA. Miami je 17 zmag v nizu zabeležil proti Milwaukeeju med 8. aprilom 1993 in 11. marcem 1997.

Denver Nuggets so s 114 : 103 premagali Golden State Warriors, najboljše moštvo lige, ki je igralo brez četverice svojih najboljših mož. Dvojni dvojček je vpisal Kenneth Faried (24 točk, 17 skokov). Prva ekipa vzhodnega dela lige, Atlanta, ki je s 96 : 87 v gosteh ugnala Phoenix Suns, ima zdaj le en poraz več od Golden Stata.

Chandler Parsons je bil z 22 točkami na čelu sedmih igralcev Dallasa, ki so dosegli dvomestno število točk ob zmagi z Los Angeles Clippersi s 129 : 99. Oklahoma City Thunder so s 113 : 99 nadigrali Minnesoto Timberwolves, Russell Westbrook pa je 15 od svojih 29 točk zbral v zadnji četrtini. V zadnjeuvrščeni ekipi zahodnega dela je bil najuspešnejši Gorgui Dieng z 21 točkami in s 14 skoki, moštvo pa je v tretjem delu igre ostalo brez španskega branilca Rickyja Rubia, ki si je zvinil gleženj.