Meersmanu uvodna etapa, Mezgec odličen četrti

Objavljeno 24. april 2013 20.31 | Posodobljeno 24. april 2013 20.34 | Piše: STA, Ma. F.

Izkazal se je Slovenec Luka Mezgec (Argos-Shimano), ki je zasedel četrto mesto.

Luka Mezgec.

LOZANA – Torkov sedemkilometrski prolog na dirki po Romandiji se je končal z zmagoslavjem Britanca Christopherja Frooma (Sky), zmagovalec današnje uvodne preizkušnje med krajema St. Maurice in Renens v dolžini 176,4 km pa je Belgijec Gianni Meersman (Omega Pharma-Quick-Step). Izkazal se je Slovenec Luka Mezgec (Argos-Shimano), ki je zasedel četrto mesto.

Pred 24-letnega nekdanjega kolesarja Radenske in Save sta se danes vrinila Italijana Giacomo Nizzolo (RadioShack) in Roberto Ferrari (Lampre-Merida). V skupni razvrstitvi ima Froome šest sekund prednosti pred Američanom Andrewom Talanskyjem, tretjeuvrščeni Hrvat Robert Kišerlovski pa zaostaja 15 sekund.

Brajkovič zasedel 30. mesto, Špilak pa 101.

Na 67. kolesarski dirki po Romandiji nastopata še dva Slovenca, danes pa sta oba v cilj prišla v času zmagovalca. Janez Brajkovič (Astana) je zasedel 30., Simon Špilak (Katjuša) pa 101. mesto. V skupni razvrstitvi je Brajkovič (+0:30) na 19., Špilak (+0:51) na 49., Mezgec (+1:36) pa na 112. mestu.

V četrtek bo na sporedu druga etapa med med krajema Prilly in Granges v dolžini 190,3 km.