DIRKA PO ŠPANIJI

Matthewsu zadnja etapa, Bole šesti

Objavljeno 15. september 2013 20.12 | Posodobljeno 15. september 2013 20.13 | Piše: STA, Ma. F.

Chris Horner je pri skoraj 42 letih postal najstarejši zmagovalec največjih kolesarskih dirk.

Michael Matthews.

MADRID – Ameriški kolesar Chris Horner je na letošnji Vuelti poskrbel za zgodovinski dogodek. Kolesar ekipe Radioshack je pri skoraj 42 letih postal najstarejši zmagovalec največjih kolesarskih dirk, v današnji zadnji etapi, ki je bila zaradi ravninske trase zgolj formalnost, je zadržal 37 sekund prednosti pred Italijanom Vincenzom Nibalijem.

Zadnje, 109,6 kilometra dolgo dejanje s ciljem v Madridu je po pričakovanju odločil sprint. Dobil ga je Avstralec Michael Matthews (Orica GreenEdge), ki se je tako veselil svoje druge zmage na dirki, najboljši je bil že v peti etapi. S šestim mestom se je izkazal Grega Bole (Vacansoleil). Tudi Jani Brajkovič je v cilj prišel v glavnini, v skupnem seštevku je napredoval še za eno mesto in dirko končal kot 25. (+57:32).