SP KOLESARSTVO

Martin ubranil naslov, Brajkovič 40.

Objavljeno 19. september 2012 19.13 | Posodobljeno 19. september 2012 19.55 | Piše: S. U., STA

Od dveh slovenskih predstavnikov je bil najvišje uvrščen Kristijan Koren na 17. mestu.

Slovenska reprezentanca z Janijem Brajkovičem v ospredju.

VALKENBURG – Nemški kolesar Tony Martin je na svetovnem prvenstvu v Valkenburgu ubranil naslov prvaka v kronometru. Od dveh slovenskih predstavnikov je bil najvišje uvrščen Kristijan Koren, ki je 45,7-kilometrsko progo končal na 17. mestu, Jani Brajkovič pa je zasedel 40. mesto. Srebro je osvojil Američan Taylor Phinney, tretji je bil Belorus Vasil Kirijenka.

Naporna sezona za Brajkoviča

»Gotovo ni bila super vožnja. Cesta je bila sicer res mokra, ampak mislim, da so bile glavni vzrok za ta rezultat noge. Sezona je bila predolga in pretežka, da bi še tukaj kaj naredil. Telo ne more več, ne zmore več tako hudih naporov in se ne odziva na treninge, mislim, da je to glavni razlog,« je po odpeljanem kronometru povedal Belokranjec, ki si je pred današnjo dirko želel višjo uvrstitev.