Ljubljanski košarkarji končali tekmovanje v evropskem pokalu

Objavljeno 19. februar 2014 23.39 | Posodobljeno 19. februar 2014 23.40 | Piše: STA, Mo. S.

Proti Budiveljniku so izgubili s 83 : 87.

Utrinek s srečanja.

LJUBLJANA – Košarkarji Uniona Olimpije so v 6. krogu 2. dela evropskega pokala izgubili z ukrajinskim Budiveljnikom s 83 : 87 (17 : 22, 40 : 45, 62 : 64).

Na zadnji tekmi je Olimpija kljub porazu pustila dober vtis. Čeprav se je borila proti tekmecu in sodniški trojki, je bila vse do zaključka v igri za presenečenje. Prvič na tekmi je povedla šele v 25. minuti (51 : 50), prednost na semaforju pa je imela še dobri dve minuti pred koncem. V odločilnih minutah so gosti ob očitni pomoči sodnikov, ki so morali igrišče zapustiti v spremstvu varnostnikov, pametno zaključili napade, Ljubljančani pa so bili neučakani in premalo natančni.

Košarkarji Olimpije so s porazom zaključili tekmovanje v evropskem pokalu. V nadaljevanju sezone zeleno-bele čaka ogorčen boj v ligi ABA za uvrstitev v evropska tekmovanja v prihodnji sezoni ter verjetno še trši za prevlado na slovenskih parketih, kjer so brez lovorike državnega prvaka že štiri sezone.