Ljubljančani sami krivi za poraz

Objavljeno 24. december 2014 00.11 | Posodobljeno 24. december 2014 00.11 | Piše: STA, T. L.

Olimpija je izgubila proti Ciboni.

Olimpija je izgubila v končnici.

LJUBLJANA – Košarkarji Uniona Olimpije so v 14. krogu lige ABA izgubili s Cibono s 74 : 77. Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli drugi zelo boleč poraz v zadnjih treh dneh. V soboto so odpovedali na gostovanju v Novem mestu in visoko izgubili s Krko, tokrat pa so pred domačimi gledalci zapravili visoko prednost proti Ciboni in vpisali šesti poraz v ligi ABA. V vsem skupaj je dobro le, da so s Hrvati izgubili za manj, kot so zmagali na prvi tekmi v Zagrebu.

Slab zaključek

Ljubljančani so bili boljši večji del tekme, na koncu pa ostali brez zbranosti, prave ideje in tudi točk. Dino Murić je spoznal, kako kratka je v športu pot od junaka do krivca za poraz. Mlajši od bratov Murić je Olimpijo v prvem polčasu praktično sam popeljal do visoke prednosti; v prvi četrtini je dosegel 14 točk ob metu iz igre 5 : 7, tako da so zmaji na odmor odšli s 15 točkami prednosti.

Tudi ko se je Cibona na začetku zadnje četrtine približala na tri točke zaostanka, je Olimpija kmalu povedla s 73 : 60. Tedaj pa se je zeleno-belim ustavilo, Murić je v zadnjih treh minutah zgrešil kar štiri proste mete v nizu, Cibona pa se je v tem času približevala in s košem Anteja Žižića 11 sekund pred koncem tudi povedla s 75 : 74. Ljubljančani so imeli še dovolj časa za zadnji napad, a ga je Marko Marinović zaključil z nenatančnim metom s polrazdalje.

Olimpija bo v 15. krogu lige ABA (27. 12.) gostovala pri zagrebški Cedeviti, nato jo 3. januarja doma čaka preizkušnja proti vodilni Crveni zvezdi, 10. januarja pa še gostovanje pri Partizanu.

* Dvorana Stožice, gledalcev 2500, sodniki: Belošević, Jovčić (oba Srbija), Benczur (Madžarska)
* Union Olimpija: Marinelli 10, Hrovat 6 (3 : 4), Brodnik 2, Murić 18 (4 : 10), Nikolov 10 (3 : 4), Mahkovic 3, Omić 9 (1 : 2), Prepelič 8 (0 : 1), Marinović 5, Kanacević 3 (1 : 1)
* Cibona: Markota 11 (3 : 4), Rozić 6 (2 : 4), Lalić 16 (2 : 3), Mavra 8 (2 : 2), Siriščević 16 (2 : 2), Žižić 12 (0 : 1), Ilievski 8 (0 : 3)
* Prosti meti: Union Olimpija 12 : 22, Cibona 11 : 19
* Met za tri točke: Union Olimpija 10 : 33 (Prepelič 2, Murić 2, Marinelli 2, Hrovat, Nikolov, Mahkovic, Marinović), Cibona 6 : 23 (Širiščević 2, Ilievski 2, Markota 2)
* Osebne napake: Union Olimpija 24, Cibona 26