Lado prehiteti za finale

Objavljeno 09. april 2016 16.37 | Posodobljeno 09. april 2016 16.39 | Piše: Marko Uršič

Rokometašice Krima danes igrajo za finale pokala pokalnih zmagovalk.

Tamara Mavsar bo kot vedno ena glavnih adutinj Krima. Foto: Blaž Samec

Lada iz Toljatija, le kakšno ime in kraj za ženski rokometni klub. Lada je vrsta avtomobila, ki ga v Toljatiju proizvaja ruski AvtoVAZ, Stavropol na Volgi pa je bil leta 1964 preimenovan v Toljati, po Palmiru Togliattiju, legendarnem voditelju italijanske komunistične partije. Torej, zdaj vsaj vemo, s kom se bo Krim v povratni tekmi polfinala pokala pokalnih zmagovalk danes ob 17. uri pomeril v dvorani na Kodeljevem. V uvodni tekmi v Samarski oblasti so zmagale gostiteljice z 28:24, čeprav so krimovke še na začetku drugega polčasa vodile za dva zadetka. Nato so šestkratne ruske prvakinje izid zasukale v vodstvo z osmimi goli, ljubljanska vrsta pa se je za končni izid vrnila na minus štiri. Torej, kot na dlani je dejstvo, da v šestdesetih minutah povratnega dvoboja ne sme biti (prevelikega) nihanja v igri, razbiti ritem v Krimovi predstavi na igrišču bi bil le voda na mlin Ladi. »Radi bi ponovili prvi polčas iz Rusije, ki smo ga dobili s 14:13. Ne bi radi dovolili, da bi spet prišli v črno luknjo, kot se nam je dogodilo v drugem polčasu. Bile so težave pri realizaciji napadov. Verjamem v našo publiko, da bo na Kodeljevo prišlo veliko ljudi, da nas bodo navijači bodrili vseh šestdeset minut igre. Sami pa s trdno, agresivno obrambo Ladi ne smemo dovoliti, da doseže več kot 24 golov. Sami jih moramo doseči okoli 28,« ima trener Krima Uroš Bregar razplet tekme po ljubljanskem okusu že začrtan v glavi.

V glavi pa še ni začrtana prihodnost kluba. Rokometašice Zagorja namreč trdno korakajo proti državnemu naslovu in so že naznanile, da kanijo v prihodnji sezoni igrati v ligi prvakinj. Za takšnega rokometnega velikana, kot je Krim, 21-kratnega zaporednega državnega prvaka in dvakratnega evropskega klubskega šampiona, je bistvenega pomena, tudi zaradi pokroviteljev in proračuna, da v naslednji sezoni prav tako igra v elitnem klubskem tekmovanju stare celine, in ne v drugorazrednem pokalu pokalnih zmagovalk. Članica izvršnega odbora Krima Deja Ivanović navrže, da se bo o korakih, strateških in proračunskih na ravni klubskega vodstva, debatiralo po današnji tekmi. Ivanovićeva ni izključila možnosti, da bi vodstvo lige prvakinj ljubljanskemu klubu namenilo posebno povabilo za nastop v kvalifikacijah za elitno tekmovanje. K temu pa bi verjetno največ pomagalo, če bi krimovke v PPZ prišle najdlje, kot je mogoče. Toda trener Uroš Bregar ne misli tako: »Ne, menim, da to nima nobene povezave.«