LIGA ABA

Krki v Bosni ni šlo

Objavljeno 18. oktober 2014 23.30 | Posodobljeno 18. oktober 2014 23.30 | Piše: STA, M. U.

Igokea – Krka 66 : 53.

SARAJEVO – Košarkarji Krke so v 4. krogu lige ABA v gosteh izgubili z Igokeo s 53 : 66 (13 : 18, 34 : 32, 41 : 51). Začetek sicer ni bil po željah slovenske ekipe, domači so hitro prevzeli pobudo in povedli z 11 : 4, prednost pa obdržali celotno prvo četrtino. Po zaostanku 13 : 21 so se Dolenjci le prebudili, začeli zadevati (izza črte sicer še ne, saj so v prvem polčasu trojke metali 1 : 10), tako da so se gostiteljem najprej približali (25 : 24), nato izenačili (28 : 28), tik pred koncem prvega dela pa povedli s 34 : 32.

A nadaljevanje je bilo spet slabo. Igokea je hitro povedla, nerazpoloženi krkaši pa so jo zaman lovili. Novomeške trojke so bile danes slabe (4 : 19), vse skupaj pa je pripeljalo do zaostanka 51 : 41 ob koncu tretjega dela. Zadnja četrtina tudi ni prinesla preobrata, tako da so morali slovenski prvaki prvič v novi sezoni v ligi ABA z igrišča sklonjenih glav.

V naslednjem krogu bodo krkaši v soboto, 25. oktobra, gostili Skopje.