POKAL EUROCHALLENGE

Krka z zmago odprla evropsko sezono

Objavljeno 05. november 2013 22.21 | Posodobljeno 05. november 2013 22.21 | Piše: STA, S. U.

Košarkarji Krke so v 1. krogu pokala eurochallenge premagali Ural Jekaterinburg z 80 : 75 (25 : 16, 46 : 41, 53 : 62).

NOVO MESTO –  Košarkarji Krke so z zmago začeli tekmovanje v pokalu eurochallenge, tretjerazrednem evropskem klubskem prvenstvu, v katerem so leta 2011 osvojili prvo mesto. Pred domačimi gledalci v dvorani Leona Štuklja so po odlični igri v zadnji četrtini premagali Ural Jekaterinburg z 80 : 75.

Novomeščani so odigrali dobro partijo, povsem po lasti krivdi pa so morali zmago reševati v zadnji četrtini. Tretjo so namreč odigrali katastrofalno slabo, jo izgubili s 7 : 21 in tako odločitev o zmagovalcu prestavili na zadnjih deset minut. Tekmeca so še pravočasno ujeli, 64 : 64 (35.), odločilne točke pa sta v zaključku dosegla Smiljan Pavić in Jaka Klobučar.

Krka nastopa v skupini F skupaj s turškim Tofašom iz Burse in Jaszberenyjem z Madžarske, le prvi dve skupini iz vsake skupine pa se bosta uvrstili v drugi del oziroma top 16, v katerem so ekipe razdeljene v štiri štiričlanske skupine.

V naslednjem krogu (12. 11.) bo Krka gostovala na Madžarskem.