KONEC

Krka v dramatični končnici do superpokala

Objavljeno 30. september 2014 23.14 | Posodobljeno 30. september 2014 23.15 | Piše: STA, Mo. S.

Končni izid srečanja je bil 68 : 65.

ŠENČUR – Košarkarji Krke so v Šenčurju v superpokalu premagali Union Olimpijo z 68 : 65 (17 : 15, 36 : 32, 47 : 49). Krka je tako četrtič v zgodovini kluba postala slovenski superpokalni zmagovalec, Union Olimpija pa ostaja pri sedmih tovrstnih lovorikah.

Krka si je naslov priigrala v zadnji četrtini, ko ji je uspelo s trojkami narediti preobrat in izničiti deset točk prednosti, ki so jih imeli Ljubljančani v 34. minuti (57 : 47).

Do te razlike je Olimpija prišla zahvaljujoč delnemu izidu 20 : 2 med 27. in 34. minuto. A očitno so se varovanci trenerja Aleša Pipana, ki so sicer bitko pod obročema dobili kar z 51 : 29, prehitro sprostili, predvsem pa niso znali zaustaviti dveh ključnih igralcev Krke, Malcolma Raya Armsteada, ki je s 23 točkami zasluženo postal najkoristnejši igralec superpokala, ter Jasmina Hukića.

Šest tehničnih napak?!

Zanimivo tekmo so v zadnji četrtini skazili le sodniki, ki so se brez potrebe vključili v dogajanje med moštvoma. V 40 minutah so igralcem dosodili šest tehničnih napak, od tega tri v zadnjih petih minutah tekme. Samo mariborski sodnik Saša Pukl jih je dodelil pet.

Ameriški organizator igre je v zadnji četrtini dosegel 10 točk, kapetan Hukić pa osem, a vse v odločilnih zadnjih petih minutah. Osemnajsta točka Armsteada je bila trojka za 52 : 57, Hukić je zadel za 56 : 59, ista igralca pa sta bila izza polkroga natančna še za 59 : 62 in vodstvo s 63 : 62 minuto in 40 sekund pred koncem. Piko na i je 37 sekund pred koncem postavil Mirko Mulalić z deseto trojko Krke na tekmi.

Olimpija je imela zadnji napad za izenačenje, vendar poskusa Marka Marinovića in Gregorja Hrovata, sicer najboljšega strelca Ljubljančanov (15 točk) ob Dinu Muriću (14 točk, 12 skokov), nista zadela cilja.