POKAL EUROCHALLENGE

Krka usahnila v Izmirju

Objavljeno 13. november 2012 23.00 | Posodobljeno 13. november 2012 23.00 | Piše: S. U., STA

Košarkarji Krke so v tekmi 2. kroga pokala evropskega izziva v Izmirju izgubili proti domači ekipi Pinar Karsiyaka s 56 : 79.

Slovenski reprezentant Edo Murić je tokrat dosegel 11 točk.

IZMIR – Košarkarjem Krke v pokalu evropskega izziva ni uspelo še drugič zmagati. Potem ko so pred dobrim tednom doma gladko ugnali ciprskega predstavnika, so bili tokrat na gostovanju v Izmirju povsem nemočni. Zmaga Turkov ni bila niti v enem trenutku vprašljiva, gosti so bili namreč enakovredni le do drugega dela prvega polčasa, pa še to bolj zaradi slabe igre tekmeca kot pa lastne kakovosti.

Na tekmi le enkrat v prednosti

Krka Pinar Karsiyaka 56 : 79

Dvorana Karsiyaka Arena, gledalcev 3000, sodniki: Schmidt (Nem), Peters (Niz), Liszka (Pol).
Pinar Karsiyaka: Aminu 11 (1/1), Büker 3, Thomas 4, Topaloglu 3 (1/4), Kentli 10, Sonkol 16, Calban 2 (2/2), Dixon 12 (2/2), Diebler 8, Sentürk 2 (2/4), Pacun 8 (2/4).
Krka: Lorbek 12 (2/2), Vladović 8, Lalić 8 (0/2), Murić 17 (4/6), Lučić 4 (2/2), Pajić 2, Kastrati 2 (2/2), Bolčina 3 (1/2).
Prosti meti: Pinar Karsiyaka 10/17, Krka 11/16.
Meti za tri točke: Pinar Karsiyaka 9/23 (Sonkol 4, Diebler in Dixon po 2, Büker), Krka 5/11 (Lorbek in Vladović po 2, Murić).
Osebne napake: Pinar Karsiyaka 21, Krka 22.
Pet osebnih: Rojc (31.).

Novomeščani so bili le enkrat na tekmi v prednosti. Z dvema zaporednima košema Jureta Lalića so povedli z 18 : 15, a domači so z delnim izidom 6 : 0 ekspresno zaostanek izničili, nato pa prednost obdržali vse do konca.

V prvem polčasu, ki ga je Karsiyaka (Karšijaka) dobila za sedem točk, je bil v novomeški ekipi vsaj delno razpoložen le Edo Murić, ki je dosegel 11 točk, vsi preostali jih niso dosegli več kot štiri. Upanje, da bo v drugem delu drugače, se je pokazalo v uvodu nadaljevanja po zadetem metu Domna Lorbka za tri točke, a nato so domači naredili delni izid 16 : 4. Slovenskim prvakom je še uspelo priti na –11, toda njihova igra v napadu je bila preslaba za kaj več.

Spet odhajajo v Turčijo

Krka bo tudi naslednjo tekmo odigrala v gosteh, v torek, 20. novembra, bo v Bursi gostovala pri Tofašu.