LIGA ABA

Krka razbila Široki, še ena slaba predstava Olimpije

Objavljeno 02. marec 2014 22.56 | Posodobljeno 02. marec 2014 22.56 | Piše: STA, S. U.

Košarkarji Krke so v 22. krogu lige ABA premagali Široki Brijeg s 94 : 67. Union Olimpija je izgubila s Cedevito s 60 : 75 (17 : 28, 30 : 47, 45 : 61).

NOVO MESTO, ZAGREB – Košarkarji Krke so v 22. krogu lige ABA premagali Široki Brijeg s 94 : 67 (19 : 15, 48 : 38, 71 : 53) in dosegli jubilejno deseto zmago v ligi. Pred domačimi gledalci so še drugič v sezoni premagali Široki Brijeg in tako ohranili možnosti za preboj do mest, ki vodijo v evropska tekmovanja. Krka je do zmage prišla povsem zasluženo in celo lažje od pričakovanj. Edo Murić je v prvem polčasu dosegel 13 točk, v nadaljevanju pa sta se razigrala Zvonko Buljan (20 točk) in Jaka Klobučar (17 točk, 9 podaj), tako da se razlika hitro povzpela do dvajsetih točk.

Novomeščani bodo v zadnjih štirih krogih gostovali pri Crveni zvezdi in Unionu Olimpiji ter gostili Radnički in Szolnoki.

Nadaljujejo slabe predstave

Košarkarji Uniona Olimpije so v 22. krogu lige ABA izgubili s Cedevito s 60 : 75 (17 : 28, 30 : 47, 45 : 61) in nadaljujejo slabe predstave. Od hudega poraza v finalu slovenskega pokala proti Krki 8. februarja so Ljubljančani zabeležili le eno zmago – doma proti madžarskemu Szolnokiju – ter bili štirikrat poraženi, po dvakrat v ligi ABA in evropskem pokalu. Tokrat so bili zmaji brez kakršnih koli možnosti proti Cedeviti, ki je že v uvodnih minutah srečanja rešila vse dvome o zmagovalcu, nato pa imela nekoliko težji trening. S tekmecem se je na trenutke prav poigravala, ga osmešila, in če bi njen trener Jasmin Repeša zahteval angažirano igro vseh štirideset minut, bi se zeleno-beli vrnili v Ljubljano z zelo visokim porazom.

Pozitivno oceno sta na koncu dobila le Alen Omić z 20 točkami in 10 skoki ter Dino Murić z 18 točkami in sedmimi skoki.

Več kot očitno je, da je košarkarjem Uniona Olimpije v zadnjem času povsem popustila zbranost in motivacija, tako da igralci komaj čakajo zaključek regionalnega tekmovanja. Do tedaj bodo morali igrati še s Partizanom in Krko v Stožicah ter z Mega Vizuro in Zadrom v gosteh.