POKAL EVROPSKEGA IZZIVA

Krka premočna za Francoze

Objavljeno 14. januar 2014 21.22 | Posodobljeno 14. januar 2014 21.22 | Piše: STA, S. U.

V dvorani Leona Štuklja je premegala Cholet z 80 : 63.

NOVO MESTO – Košarkarji Krke so v 1. krogu 2. dela pokala evropskega izziva premagali Cholet z 80 : 63 (18 : 15, 38 : 27, 65 : 45). Cholet je v rednem delu igral odlično, saj je v svoji skupini dosegel pet zmag in le en poraz. Čeprav je v ekipi kar pet Američanov, ki igrajo hitro košarko in so odlični skakalci, ti danes niso našli recepta, kako ustaviti borbene Novomeščane.

Krka v današnji tekmi ničesar ni prepuščala naključju, na igrišču je zagospodarila že v prvi četrtini in prednost držala vse do konca. Medtem ko so gostje v prvi polovici tekme še nekako držali priključek, ekipi sta se petkrat izmenjali v vodstvu, pa je bil drugi polčas povsem v domeni Novomeščanov.

Dolenjci so na polčas odšli že z zajetno prednostjo, ki je pred zadnjimi 10 minutami znašala že neulovljivih 20 točk (65 : 45), saj je bila tretja četrtina povsem v domeni slovenske ekipe (27:18). Na koncu je bil za Krko s 14 točkami najboljši Edo Murić, medtem ko je za Francoze največ točk dosegel Američan Terrell Stoglin (17).

V četrtfinale vodita po dve mesti iz vsake skupine

V drugem delu tekmovanja nastopa 16 ekip, v četrtfinale pa vodita po dve mesti iz vsake skupine. Poleg Krke in Choleta v skupini J nastopata še italijanska Reggio Emilia ter madžarski Szolnoki Olaj.

Krka bo v naslednjem krogu 21. januarja ob 18. uri gostovala na Madžarskem.