KOŠARKA

Krka poražena v gosteh

Objavljeno 23. december 2014 21.25 | Posodobljeno 23. december 2014 21.25 | Piše: STA, T. L.

Odločitev Fibe je bila enotna

ZAGREB – Košarkarji Krke so v 14. krogu lige ABA izgubili s Cedevito s 75 : 100. Potem ko so košarkarji Krke v soboto proti Unionu Olimpiji prekinili niz šestih porazov v ligi ABA, so v 14. krogu doživeli nov neuspeh. Na gostovanju pri evroligaški Cedeviti so izgubili s 75 : 100, kar je njihov drugi najvišji poraz v sezoni. Krka je tako v drugi del regionalnega tekmovanja vstopila z osmim porazom.

Brez možnosti

Novomeščani so bili v Domu sportova v Zagrebu brez možnosti za uspeh. Cedevita je bila v prvem polčasu naravnost fantastična v napadu; do 15. minute, ko se je razlika prvič povzpela na 20 točk (46 : 26), je iz igre zgrešila vsega pet metov (17 : 22).

Ob takšni napadalni predstavi in ob dejstvu, da tudi Krka ni bila slaba v napadu, je Cedevita v prvem polčasu dosegla 55 točk, za malenkost skromnejša pa je bila v drugem delu. Vseeno je na koncu prvič v sezoni dosegla stotico, ki je hkrati šele tretja med vsemi klubi v tej sezoni.

Pri Krki so bili najučinkovitejši Erjon Kastrati, ki je dosegel 20 točk ob metu iz igre 9 : 11, Mirko Mulalić s 16 točkami in Chris Booker, ki jih je dosegel 14. Prvi strelec Novomeščanov Malcolm Armstead je zbral 3 točke in 10 podaj.

Liga ABA se bo nadaljevala že ta konec tedna, ko bo Krka v dvorani Leona Štuklja gostila zasedbo Partizana.

* Dvorana Dom sportova, gledalcev 400, sodniki: Glišić, Obrknežević (oba Srbija), Mitrovski (Makedonija)

* Cedevita: Mazalin 2, Zubčić 9, Ramljak 5 (2 : 2), Pilepić 8 (2 : 2), Babić 3, A. Delaš 7, Žganec 7 (1 : 6), Bilan 10 (4 : 4), M. Delaš 9 (3 : 3), Gordić 16 (2 : 2), Ukić 20 (2 : 5), Arapović 4
* Krka: Kastrati 20 (1 : 1), Rojc 3, Wangmene 3 (1 : 2), Armstead 3 (1 : 1), Mulalić 16, Joksimović 6 (6 : 8), Booker 14, Hukić 6 (1 : 2), Bolčina 4
* Prosti meti: Cedevita 16 : 24, Krka 10 : 14.
* Met za tri točke: Cedevita 8 : 16 (Ukić 2, Pilepić 2, Zubčić, Ramljak, A. Delaš, Babić), Krka 7 : 20 (Mulalić 4, Rojc, Kastrati, Hukić)
* Osebne napake: Cedevita 20, Krka 23
* Pet osebnih: Wangmene (38.)