LIGA ABA

Krka do pričakovane zmage

Objavljeno 25. januar 2015 20.55 | Posodobljeno 25. januar 2015 20.55 | Piše: STA, S. U.

Krkaši so v domači dvorani Leona Štuklja prišli do zanesljive zmage.

NOVO MESTO – Košarkarji Krke so v 19. krogu lige ABA doma premagali Levski iz Sofije z 72 : 61. Krkaši so v domači dvorani Leona Štuklja prišli do zanesljive zmage, zadnjeuvrščeno ekipo z lestvice so nadigrali za enajst točk. Tekmo so Novomeščani odločili v drugem polčasu, ko je bil še naprej razpoložen 183 centimetrov visoki branilec Malcolm Ray Armstead, s to zmago so se vsaj začasno povzpeli na šesto mesto.

Krka - Levski Sofija 72 : 61 (18 : 9, 36 : 32, 56 : 45)

* ŠD Leona Štuklja, gledalcev 1000, sodniki: Dozai, Jovović in Perlić (vsi Hrvaška)
* Krka: Kastrati 4, Rojc 3, Wangmene 14 (2 : 2), Armstead 24 (3 : 4), Joksimović 6 (2 : 2), Hukić 4, Zatežić 3, Ritlop 8 (2 : 2), Lapornik 6
* Levski Sofija: Angelov 19 (4 : 4), Simeonov 10 (1 : 1), Ivanov Pavlin 2 (2 : 2), Ivanov Pavel 17 (4 : 4), Ouandie 2, Ivkov 3 (3 : 4), Minčev 8 (2 : 2)
* Met za tri točke: Krka 3 : 19 (Rojc, Armstead, Zatežić), Levski Sofija 9 : 34 (Angelov 3, Ivanov Pavel 3, Minčev 2, Simeonov)
* Prosti meti: Krka 9 : 10, Levski Sofija 16 : 17
* Osebne napake: Krka 19, Levski Sofija 16.
* Pet osebnih: /

V tretji četrtini strli odpor

Tekmo so varovanci Aleksandra Đikića dobro odprli in odšli na prvi odmor s prednostjo devetih košev. A v drugih desetih minutah se je domačim ustavilo. Dovolili so priključek, ko je Dimitar Angelov s trojko znižal na 32 : 33. Vendar veselje domačih ni dolgo trajalo.

Krkaši so namreč odpor gostov dokončno strli v tretji četrtini, ki so jo dobili z 11 točkami prednosti. Poleg Armsteada, ki je bil s 24 točkami prvi strelec dolenjske zasedbe, se je s 14 koši izkazal še krilni center Alexis Mangikri Wangmene. V vrsti bolgarskega moštva, ki ob finančnih težavah v zadnjem času ne najde poti z dna lestvice, je bil z 19 točkami najboljši Angelov.

V naslednjem krogu se bodo krkaši v soboto, 31. januarja merili s Cibono v gosteh.