RAZOČARANJE

Krimovke ostale brez finala lige prvakinj

Objavljeno 13. april 2013 22.30 | Posodobljeno 14. april 2013 00.03 | Piše: STA, Ma. F.

Rokometašice Krima so proti Larviku povsem odpovedale in ostale brez finala lige prvakinj.

LJUBLJANA – Rokometašice Krima Mercatorja so na povratni polfinalni tekmi lige prvakinj doma izgubile proti norveškemu Larviku z 19 : 27 (9 : 13) in tako ostale brez želenega velikega finala. Prvo tekmo so izbranke Toneta Tislja v gosteh dobile s 24 : 22.

Slovenske prvakinje so si na prvi tekmi pripravile lepo izhodišče za boj za šesti finale lige prvakinj v zgodovini kluba. A kot so poudarjali vsi v klubu, je bil to šele prvi polčas dvoboja. Drugega, v Ljubljani, so Norvežanke odigrale bistveno bolje, bile – razen v uvodnih minutah – ves čas odločnejše, učinkovitejše in ostrejše v obrambi, kar jih je hitro pripeljalo do želene prednosti. To so znale zadržati in se veseliti uvrstitve v finale, kjer bodo igrale proti Gyoru. Krim pa bo svoj nov finalni nastop poskušal uresničiti v naslednji sezoni.