ZMAGA

Košarkarji Krke slavili v Novem mestu

Objavljeno 01. oktober 2016 21.11 | Posodobljeno 01. oktober 2016 21.12 | Piše: STA, T. Pa.

Karpoš Sokole so premagali z 81 : 64.

NOVO MESTO – V uvodnem nastopu v novi sezoni lige ABA so košarkarji Krke v Novem mestu premagali Karpoš Sokole z 81 : 64 (28 : 16, 54 : 30, 67 : 50).

Košarkarji novomeške Krke nadaljujejo uspešen uvod v sezono 2016/17. Po tesni zmagi v sredo v Podčetrtku v slovenskem superpokalu proti Heliosu so v uvodnem krogu doma gostili makedonsko ekipo Karpoš Sokoli. V obračunu dveh kakovostno neizenačenih tekmecev so gostitelji hitro postavili stvari na svoje mesto in odločili zmagovalca.

Gostje iz Skopja so vodili le v uvodu pri izidu 2 : 3, v nadaljevanju pa so na parketu dvorane Leona Štuklja gospodarili Dolenjci in pridno polnili koš tekmecev. Že v peti minuti so gostitelji povedli s 14 : 8, nato pa dodali še delni izid 5 : 0. Ob koncu prve četrtine se je prednost stopila na +8.

V drugi so gostitelji še nekoliko bolj pohodili plin in v 13. minuti je bil pri izidu 37 : 16 zmagovalec tako rekoč znan, do odmora pa je razlika narasla na 24 točk. V drugem delu je ritem igre nekoliko upadel, končni razplet pa ni bil nikoli vprašljiv.

V ponedeljek ob 18.45 Krko v Ljubljani čaka slovenski obračun z Unionom Olimpijo, ki je bil sprva predviden, da bo štel za slovensko prvenstvo in ligo ABA, glede na zadnje odločitve vseh vpletenih pa bo štel le za slovensko prvenstvo.