LIGA ABA

Košarkarji Krke slavili na gostovanju pri Szolnokiju

Objavljeno 21. december 2013 21.47 | Posodobljeno 21. december 2013 21.47 | Piše: STA, Ma. F.

Liga ABA se bo kljub praznikom nadaljevala naslednji teden.

BUDIMPEŠTA – Košarkarji Krke so v 13. krogu lige ABA premagali Szolnoki Olaj s 63 : 55 (10 : 14, 26 : 24, 43 : 39).

Košarkarji Krke so na Madžarskem nadaljevali niz zmag. Po uspehu prejšnji teden proti Unionu Olimpiji in pomembnih dveh točkah v pokalu eurochallenge so proti Szolnokiju zabeležili šesto zmago v ligi ABA in se tako utrdili na sredini razpredelnice.

Zmaga Novomeščanov je bila povsem zaslužena, saj so v sicer neatraktivni tekmi, polni napak in slabih potez, pokazali več zbranosti v odločilnih trenutkih, predvsem pa so imeli v svojih vrstah bolj izkušene igralce. V prvi vrsti sta bila to 32-letni Sani Bečirović (13 točk, trojke 3 : 6, 4 podaje) ter dve leti starejšega Jasmin Hukić (vseh 11 točk v drugem polčasu).

Liga ABA se bo kljub praznikom nadaljevala naslednji teden. Krka bo v soboto gostovala pri Budućnosti.