LIGA ABA

Košarkarji Krke prišli do zaslužene zmage

Objavljeno 20. januar 2013 22.15 | Posodobljeno 20. januar 2013 22.18 | Piše: Ma. F., STA

V 18. krogu lige ABA so premagali Široki Brijeg.

NOVO MESTO – Košarkarji Krke so v 18. krogu lige ABA premagali Široki Brijeg s 74 : 71 (21 : 21, 39 : 37, 53 : 54).

Slovenski prvaki nadaljujejo odlične predstave v letu 2013. Proti Širokemu Brijegu so zabeležili tretjo zaporedno zmago – prvo od teh na domačem parketu, skupno osmo v ligi ABA, in se verjetno kar dokončno odmaknili od neslavnega zadnjega mesta. V novem letu še ne poznajo poraza.

Tekma je bila vseskozi izenačena

In vse to so košarkarji Krke dosegli brez tretjine igralskega kadra. Zaradi poškodb so manjkali Uroš Lučič, Edo Murić, Marko Pajić in Tomaž Bolčina, tako da je moral trener Aleksander Sekulić ekipo dopolniti z igralci iz mladinskih selekcij.

A teh osem, ki jih je uporabil Sekulić, je prikazalo srčno borbenost in zasluženo prišlo do prigarane zmage. Tekma je bila vseskozi izenačena, Široki Brijeg je najviše vodil z 28 : 21, Krka pa s 47 : 41, tako da je odločitev o zmagovalcu padla v zadnjih treh minutah.

Krka bo v naslednjem krogu (26. januarja) gostovala v Podgorici pri Budućnosti, naslednjo tekmo v dvorani Leona Štuklja pa bo odigrala 3. februarja proti Radničkemu.