NHL

Kopitarjevi Kralji zaostajajo že 0 : 2

Objavljeno 21. april 2014 09.15 | Posodobljeno 21. april 2014 09.15 | Piše: STA, S. U.

Hokejisti Los Angelesa po vodstvu z 2 : 0 doživeli pravi pogrom, saj so jim gostitelji v nadaljevanju tekme nasuli kar sedem zadetkom.

SAN JOSE – Hokejisti Los Angeles Kings so visoko izgubili tudi drugo tekmo prvega kroga končnice v ligi NHL proti ekipi San Jose Sharks. Po vodstvu z 2 : 0 so doživeli pravi pogrom, saj so jim gostitelji v nadaljevanju tekme nasuli kar sedem zadetkom in v seriji povedli z 2 : 0. Naslednji dve tekmi bosta v Los Angelesu, moštvi pa igrata na štiri zmage.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je bil podajalec pri prvem zadetku v drugi minuti tekme. Na 2 : 0 so Kralji povedli še v prvi tretjini, po dveh delih so domači že vodili s 3 : 2, v desetih minutah zadnjega dela pa so dosegli še štiri gole.

S 3 : 0 so v seriji povedli Montreal Canadiens proti Tampa Bay Lightning (3 : 2), na 1 : 1 pa je uspelo izenačiti hokejistom Philadelphie v dvoboju z ekipo New York Rangers (4 : 2) ter Bostonu proti Detroitu (4 : 1).