Kauzer tretji v Španiji

Objavljeno 11. junij 2016 16.35 | Posodobljeno 11. junij 2016 16.36 | Piše: STA, A. L.

Za zmagovalcem je zaostal 0,33 sekunde.

Peter Kauzer

SEU D'URGELL – Slovenski kajakaš Peter Kauzer je na tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Seu d'Urgellu osvojil tretje mesto. Za zmagovalcem, Čehom Vitom Prindišem, je brez dotika zaostal 0,33 sekunde. Drugo mesto je osvojil Slovak Jakub Grigar z zaostankom 0,18 sekunde.

Med kanuisti je zanesljivo, za skoraj sekundo in pol, slavil Slovak Alexander Slafkovsky pred Francozom Denisom Gargaudom Chanutom in Čehom Vitezslavom Gebasom. Edini slovenski finalist Anže Berčič je bil osmi, za stopničkami je zaostal več kot tri sekunde.

Najhitrejša kanuistka pa je bila Španka Nuria Vilarrubla, Slovenk ni bilo v finalu.

V nedeljo bosta v polfinalu kajakašic veslali še Urša Kragelj in Eva Terčelj, med dvojci pa bosta finale iskala Luka Božič in Sašo Taljat.