ODBOJKA

Kapetanka cilja na finale evropske lige

Objavljeno 14. junij 2016 09.00 | Posodobljeno 14. junij 2016 09.00 | Piše: Marko Uršič

Slovenske odbojkarice so se s stoodstotnim izkupičkom uvrstile v polfinale evropske lige.

Monika Potokar in Tina Grudina sta v evropski ligi dvakrat ustavili grške odbojkarice. Foto: OZS

GRČIJA – Slovenske odbojkarice so mega (velike). Po madžarskem turnirju skupine C evropske lige v Nyiregyhazi so tudi na drugem v grškem Megalopoliju vknjižile tri zmage proti Madžarski, Grčiji in Romuniji, pri tem pa na vseh šestih tekmah izgubile le niz, na grških tleh so jim ga odščipnile Madžarke. S tem so se izbranke Bruna Najdiča prebile v polfinale evropske lige, kamor se je uvrstil še Azerbajdžan, na dekleta drugih dveh reprezentanc pa bo treba še počakati do konca drugega turnirja skupine A konec tega tedna. »Menim, da smo z igrami, ki smo jih prikazali, zadovoljili, tako na prvem kot na drugem turnirju. Po rezultatski plati pa nihče ni pričakoval šest zmag, razen enega izgubljenega niza so bile vse s 3:0. V tej postavi smo že tretjo sezono, napredek glede igre gotovo je, z rezultati pa je naslednje: včasih pridejo, včasih ti ne uspe. Morali bomo biti strpni, ne pričakovati nenehnih velikih korakov naprej. V teh treh letih smo storili veliko, lani smo se uvrstili na evropsko prvenstvo, v drugi sezoni, odkar tekmujemo v evropski ligi, pa smo se uvrstili med štiri najboljše. Vse to je velik korak naprej, a moramo, kot sem že rekel, biti strpni, realni, še vedno se moramo zavedati, kam spadamo. Naša reprezentanca je na evropski lestvici trenutno na 25. mestu, želimo pa si, da bi čim prej napredovali, in tudi bomo. Poskušali bomo napredovati iz leta v leto, tako na lestvici kot pri igri,« je selektor slovenskih odbojkaric Bruno Najdič zadovoljen, a tudi stvaren. O podpori Odbojkarske zveze Slovenije pa je dodal: »Imamo razmere, ki so, ki jih potrebujemo in ki si jih želimo, v tem trenutku se nad njimi ne smemo pritoževati. Vedno pa se da seveda še bolje.«

Pozitivni občutki

Za zdaj se še ne ve, ali bo polfinale evropske lige izveden kot sklepni turnir ali kot polfinale, s tekmama doma in v gosteh. O zmagovitem nizu in polfinalu pa je spregovorila tudi reprezentančna kapetanka Marina Cvetanovič. »Iskreno, tudi punce nismo pričakovale šestih zmag z le enim izgubljenim nizom. Na pripravljalnih tekmah pred uvodnim turnirjem se nam nekako ni izšlo, izgubljale smo z 2:3. V evropsko ligo smo sicer šle s pozitivnimi občutki, a nismo pričakovale takšnih izidov. Smo pa zdaj zelo zelo zadovoljne, res je, da je bila naša igra na ravni, menim, da smo na obeh turnirjih zasluženo osvojile prvo mesto. Za polfinalne menim, da smo realno gledano lahko konkurenčni. Težko pa je kaj napovedati, saj se še ne ve, kakšen bo način tekmovanja. Menim pa, da lahko pridemo tudi v finale,« je napovedala sprejemalka Marina Cvetanovič.