SABLJANJE

Jan Golobič med 64 najboljšimi sabljači z mečem na svetu

Objavljeno 06. avgust 2013 23.31 | Posodobljeno 06. avgust 2013 23.31 | Piše: STA, S. J.

V četrtek ga čaka borba za uvrstitev med 32 najboljših s Kanadčanom Tigranom Bajgoricem.

Fotografija je simbolična.

BUDIMPEŠTA – Na svetovnem prvenstvu v sabljanju v Budimpešti se je Jan Golobič z zmagama nad Gruzijcem Mikaelom Mikaelianom in Portugalcem Joaquimom Videiro uvrstil med 64 najboljših sabljačev z mečem na svetu in ga v četrtek čaka borba za uvrstitev med 32 najboljših s Kanadčanom Tigranom Bajgoricem.

Golobič, Jan Bidovec in Robert Koman so se z uspešnimi nastopi v kvalifikacijah uvrstili v nadaljevanje tekmovanja z mečem. Bidovec je nato po zmagi nad Kubancem Ringom Quintero Alvarezom izgubil borbo s Čehom Jirijem Beranom in je SP končal na 84. mestu. Koman je izgubil prvo borbo v eliminacijah z Nemcem Normanom Ackermanonnom in dosegel končno 149. mesto. Rok Sobočan je prvenstvo končal že v kvalifikacijah.

Nastopil je tudi Luka Antončič, ki pa je v kvalifikacijah s floretom ostal brez zmage.