PRIPRAVE

Igra risov počasi dobiva obrise za pariški nastop

Objavljeno 20. april 2017 09.53 | Posodobljeno 20. april 2017 09.54 | Piše: Rok Tamše

Selektor Nik Zupančič po zmagi proti Madžarski ni bil zadovoljen z obrambo.

Slovenske hokejiste pred svetovnim prvenstvom čakajo še tri pripravljalne tekme v Italiji in Rusiji. Foto Leon Vidic

Za slovensko hokejsko reprezentanco je še en uspešen test pripravljenosti v obdobju, ko pilijo formo za nastop na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Parizu (od 6. do 15. maja). V tretji pripravljalni tekmi so se risi v Budimpešti, kamor so odpotovali in se tudi že vrnili z vlakom, pomerili z Madžarsko; izid je bil 3:5 (0:1, 1:3, 2:1). Za Slovenijo so zadetke dosegli Anže Kuralt dvakrat (2., 34.), Miha Verlič (23.), Aleš Kranjc (33.) in Rok Tičar (55.). To je bila druga zmaga za izbrance selektorja Nika Zupančiča v tem pripravljalnem obdobju, potem ko so Madžare premagali že v Celju (2:1), v Ljubljani pa so izgubili s Kazahstanom (1:2). »Tokrat je bil začetek tekme takšen, kot smo si ga želeli. Hitro smo zadeli, vendar potem naša igra ni bila takšna, kot bi morala biti. Prepočasni smo bili v odzivih, Madžari so precej več pritiskali na naša vrata. V tistih trenutkih smo bili premedli, izgubljali smo dvoboje ena na ena, tako da smo bili lahko še zadovoljni z vodstvom po prvi tretjini. V drugi tretjini smo igrali precej bolje, tako da smo povedli s 4:1. V zadnjem delu smo bili dovolj disciplinirani, gostiteljem nismo dopustili, da bi resno ogrozili našo zmago, čeprav smo imeli preveč izključitev in smo en zadetek prejeli z dvema igralcem manj na ledu. Toda dobili smo tisto, po kar smo prišli, torej do zmage,« je dejal selektor Zupančič, ki še ima pripombe na igro risov v obrambi in kombiniranje s ploščkom v obrambni tretjini.

Šef bo za zdaj v elitni slačilnici obdržal vse kandidate za nastop na svetovnem prvenstvu, če upoštevamo, da se je pred gostovanjem ob Donavi zahvalil vratarju Andreju Hočevarju in napadalcu Niku Simčiču. V glavnem mestu vzhodnih sosedov je sicer na tribuni pustil vratarja Matijo Pintariča in napadalca Roberta Saboliča, ki po poškodbi palca še ni bil pripravljen za dvoboj. Doma so na počitku in rehabilitaciji oziroma počitku po lažjih poškodbah ostali branilca Sabahudin Kovačevič, Andrej Tavželj ter napadalca David Rodman in Boštjan Goličič. V Budimpešti so igrali vratarja Gašper Krošelj in Luka Gračnar, branilci Aleš Kranjc, Matic Podlipnik, Luka Vidmar, Klemen Pretnar, Jurij Repe, Miha Štebih, Mitja Robar, Blaž Gregorc; napadalci Andrej Hebar, Rok Tičar, Žiga Jeglič, Žiga Pance, Miha Verlič, Jan Urbas, Jan Muršak, Aleš Mušič, Anže Kuralt, Nik Pem, Ken Ograjenšek, Gregor Koblar. Selektor Zupančič ima torej za zdaj sladke skrbi glede izbire zasedbe za nastop na šampionatu. Danes bodo že vsi njegovi varovanci opravili dva treninga na Jesenicah, kjer so se spet zbrali včeraj. V nedeljo jih čaka test št. 4 proti Italiji v Neumarktu na Južnem Tirolskem. Konec meseca bo slovenska vrsta gostovala v Sankt Peterburgu, kjer bo imela generalki s pomlajeno selekcijo Rusije in Norveško.