POKAL FIBA

Helios končal evropske nastope

Objavljeno 01. december 2015 21.03 | Posodobljeno 01. december 2015 21.03 | Piše: STA, S. U.

Domžalčani so izgubili v Litvi.

VILNA – Košarkarji moštva Helios Suns so v šestem krogu pokala Fiba še petič izgubili in ostali brez nastopa med 32 najboljšimi ekipami v tem tekmovanju. Na gostovanju v Litvi jih je premagala ekipa Pieno Zvaigzdes s 86 : 77.

Ob polčasu so varovanci Gašperja Okorna še imeli nekaj upanja, da bi se domov vrnili z zmago, toda zanje je bila usodna tretja četrtina, v kateri so jim domači košarkarji v 28. minuti pobegnili na 10 točk razlike (62 : 52). Najboljši strelci domžalske ekipe so bili Hugh Robertson (19 točk), Đorđe Lelić (18) in Marijan Čakarun (16), medtem ko je bil pri Litovcih najučinkovitejši Američan Demond Carter (21).

V sredo bodo nastopili še drugi trije slovenski predstavniki v tem tekmovanju. Doma bosta igrala Zlatorog Laško, ki bo v skupini D gostil vodilni Elan Chalon iz Francije, državni prvak Tajfun pa bo v celjski dvorani Golovec igral proti danskemu Bakken Bearsu, ki vodi v skupini F. Krka bo igrala na Nizozemskem proti Leidnu, ki je še brez zmage.