NBA

Goran Dragić se je znesel nad Milwaukeejem

Objavljeno 30. januar 2014 08.24 | Posodobljeno 30. januar 2014 08.24 | Piše: STA, S. U.

V zgolj 23 minutah in 33 sekundah je dosegel 30 točk, šest podaj in štiri skoke, njegov Phoenix pa je zmagal s 126 : 117.

MILWAUKEE – Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić je v polnem sijaju zablestel na gostovanju v Milwaukeeju. Ljubljančan je v zgolj 23 minutah in 33 sekundah dosegel 30 točk, šest podaj in štiri skoke, njegov Phoenix pa je zmagal s 126 : 117. Zasedba iz Arizone je na četrti tekmi v gosteh dosegla tretjo zmago in je trenutno na šestem mestu v zahodni konferenci.

Ob Dragiću se je izkazal tudi Gerald Green s 23 točkami, Phoenix pa bo v noči na petek gostoval pri močni Indiani, ki ima v dosedanjem delu sezone najboljše razmerje med zmagami in porazi (35 : 9) v ligi NBA in je tudi vodilna v vzhodni konferenci.

»V Milwaukeeju smo se predstavili v lepi luči. Na trenutke smo igrali preveč posamično, tudi sam sem izgubil nekaj žog. Ko pa smo ujeli naš ritem, začeli zadevati z vseh položajev in imeli dober izkoristek prostih metov, nas gostitelji niso mogli ujeti,« je po tekmi dejal Dragić, ki je bil iz igre metal 9 : 13, za tri točke 4 : 5, ob tem pa je zadel tudi vseh osem prostih metov.