Giani: Smo na sredi poti

Objavljeno 21. junij 2016 11.01 | Posodobljeno 21. junij 2016 11.03 | Piše: Marko Uršič

Slovenski odbojkarji so prvi turnir svetovne lige končali z zmago.

Dejan Vinčić je žoge podajal vse do končne slovenske zmage. Foto OZS

Slovenski odbojkarji so za konec ljubljanskega turnirja tretjega razreda svetovne lige v tokrat s skoraj 3000 ljudmi spodobno napolnjenih Stožicah premagali še Venezuelo s 3:1 (-23, 22, 24, 22) in bodo na drugem turnirju konec tedna v Solunu v boje krenili z odličnim izhodiščem. V Grčiji se bodo ponovno pomerili s Katarjem, druga tekmeca pa bosta Portoriko in moštvo gostiteljev. Zaključni turnir bo od 1. do 3. julija v Frankfurtu. »Z Venezuelo je bila povsem drugačna tekma kot s Katarjem in Tunizijo. S tehnično izvedbo sem in nisem zadovoljen, pristop pa je bil popoln. Odločil je napad in naše manjše število napak. So pa tri ljubljanske tekme pokazale, da nas čaka še dolga pot, da bomo tako učinkovito moštvo, tudi telesno in tehnično, kot smo bili v pretekli sezoni. Smo nekje na sredi poti, a nimamo prav veliko časa, da zapolnimo vrzel. A zame je zdaj pomembno, da delujemo kot moštvo. Lahko zmagamo, tudi če nismo popolni,« je menil slovenski selektor Andrea Giani, ki je denimo Klemna Čebulja zaradi težav z mišico na nogi veliko časa pustil na rezervni klopi.

So se pa Južnoameričani med tekmo večkrat jezili zaradi spornih točk, ki jih je bolgarski glavni sodnik dosodil v slovenski prid. Prva je bila, ko se je lomil drugi niz, ko so potomci venezuelskega revolucionarja Simona Bolivarja že vodili z 1:0 v nizih. »Težko je o tem govoriti, pomembna žoga je bila tudi, preden se je na primer začela njihova serija, a je glavni sodnik točko dal njim. Če je ne bi, bi sami imeli dve točki prednosti, nato pa smo padli v njihov zaporedni niz petih, šestih točk. Težko je govoriti o sodnikovih odločitvah, enkrat je v prid eni strani, drugič drugi, v odbojki se vse hitro dogaja. Pomembno je, da smo ne glede na to, kar se je dogajalo na igrišču, ostali mirni in na koncu zmagali,« je razložil kapetan Tine Urnaut in dodal, da so imeli tudi veliko pomoči gledalcev. »Slovenija je pokazala, da je dobra ekipa. Ker je evropska podprvakinja, se je vedelo, da je zelo močna, čeprav zdaj ni v enakem stanju kot na EP. Tudi sami smo odigrali dobro tekmo. Sojenje je bilo zelo slabo, še posebno v zaključku drugega niza. Če sta ekipi rezultatsko tako skupaj, se to ne bi smelo dogajati. Še posebno pri linijskem sodniku. No, dobro, tako se dogaja v odbojki, zdaj moramo gledati naprej na drugi turnir,« je menil venezuelski selektor, Italijan Vincenzo Nacci.